1 Škoda v Rusku

Reuters: Škoda svolává automobily v Rusku. O nic nového se nejedná, reaguje Škoda

AKTUALIZUJEME

Německá automobilka Volkswagen v Rusku svolá podle agentury Reuters 3463 automobilů, včetně vozů Škoda Octavia, Yeti a Rapid. Důvodem mají být možné technické problémy. Tiskový mluvčí Komunikace produktu Citigo, Fabia a Rapid Pavel Jína však ke zprávě Reuters uvedl, že se jedná o starší svolávací akce, které už Škoda Auto se zákazníky řeší. „Tato zpráva už médii proběhla, o nic nového se nejedná,“ řekl deníku Echo24 Jína.

Podle Jíny jde o dvě starší separátní záležitosti. „U vozů ŠKODA YETI a ŠKODA RAPID z výrobního období od června do října 2016, byly předepínače předních bezpečnostních pásů vyrobeny částečně mimo toleranci. Kvůli chybnému spoji se mohou díly pyrotechnického systému při aktivaci v případě nehody uvolnit a proniknout potenciálně do prostoru pro cestující. U všech dotčených vozidel je potřeba provést výměnu bezpečnostního pásu s předepínačem pásu. U vozů ŠKODA OCTAVIA s řídicí jednotkou ABS/ ESP (MK-60), z výrobního období 22/2008 – 22/2009, se v důsledku termomechanického přetížení může poškodit ukostření. To vede k výpadku systému ABS/ ESP. U všech dotčených vozidel je nutno aktualizovat software. Obě akce se týkají i českého trhu,“ uvedl Jína.

Čtěte také: Úřad pro dohled nad hospodařením stran zahájil dvě správní řízení

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.