2

Podvrh: ruská televize vydává dva roky staré záběry za aktuální

,

Ruská televizní stanice Rossija 1 odvysílala ve své sobotní večerní zpravodajské relaci reportáž, která měla odkazovat na aktuální události ve Slavjansku. Téměř pětiminutový příspěvek mimo jiné přinášel informace o dalších civilních obětech. Zpravodajský server Inforesist.org však přišel s odhalením, že záběry zachycující těla obětí byla použita z jiného, téměř dva roky starého videa.

Serveru se podařilo vypátrat původní video. Bylo natočeno v kavkazské Kabardsko-Balkarské republice po protiteroristické operaci v okolí města Baksan 18. listopadu roku 2012.

První video bylo odvysíláno televizní stanicí Rossija 1 v sobotu a vypůjčené záběry ze staršího videa začínají v čase 3:24. Druhé video bylo vytvořeno ruským Národním protiteroristickým výborem v souvislosti s operací v Kabardsko-Bulkarské republice.

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.