NOVÉ

Meteorologa vyhodili z TV. Chválil globální oteplování

"Vědci jsou zmanipulovaní"

Témata: , ,

Francouzský meteorolog Philippe Verdier byl podle svých slov vyhozen z předního zpravodajského kanálu France 2 za sepsání knihy, ve které obviňuje klimatology z klamání lidí o hrozbě globálního oteplování.

Verdier dává své odvolání do souvislosti s nadcházejícím summitem OSN ke změnám klimatu, známým pod označením COP21. Ten se bude konat na konci listopadu v Paříži.

K sepsání jeho knihy ho přiměla schůze s francouzským ministrem zahraničí Laurentem Fabiusem, který prý požádal meteorology, aby ve svém zpravodajství kladli zvláštní důraz na klimatické změny.

Ve své knize „Climate Investigation“ meteorolog obviňuje státem financované vědce z toho, že jsou zmanipulovaní a zpolitizovaní. Dokonce osočuje Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC), že zveřejňuje záměrně zavádějící údaje v oblasti změny klimatu, píše francouzský zpravodajský portál France24.com.

Vědec se v knize zmiňuje také o pozitivních důsledcích globálního oteplování, kterými má být například nižší spotřeba surovin pro vytápění a menší počet lidí, kterým hrozí umrznutí.

„Byl jsem potrestán za uplatňování svobody projevu,“ tvrdil meteorolog německé televizi RTL.

Čtěte také: New York a Miami skončí za desítky let pod vodou, varuje studie

Přejít na diskusi