1 ODVÁŽNÝ KROK

Šlechtová provedla coming out. Přihlásila se k LGBT komunitě

, NOVÉ

Jako první politička v české historii se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) rozhodla přihlásit veřejně k lesbické komunitě. S coming outem přišla v pátek večer na pražském Queer Plese, jak upozorňuje Blesk.cz a video, které zachycuje její vystoupení. Přihlášení se k LGBT orientaci sice vzala oklikou a z následného dotazu novináře vyklouzla, nicméně z kontextu je jasné, že Šlechtová řekla záměrně, co říká, a všichni v sále to pochopili.

Během rozhovoru s moderátorem Lukášem Hejlíkem podle videa na Blesk.cz na pódiu řekla: „S panem Hejlíkem jsme měli takovou řeč, kdy mi říkal, že členové té komunity (LGBT – pozn. red.) jsou hodní, nevyčítaví, a ukazoval nám tu onu komunitu. Tak jsem si mu dovolila připomenout: Vy ale mluvíte i k mé komunitě.“

A moderátor pokračuje: „A já jsem řekl: No, a mám pravdu?“

Šlechtová: „A já jsem řekla, že má.“ Diváci následně propukli v jásot.

Následně na přímý dotaz reportéra Blesk.cz Šlechtová řekla: „Rozumím vaší otázce. Ale vzhledem k tomu, že jste tu teď jako novinář, tak jen řeknu: Podporuju LGBT komunitu.“

,

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.