Disident Hučín už má půlku továrny. Je ale ve ztrátě

Z disidenta továrníkem

Disident Hučín už má půlku továrny. Je ale ve ztrátěNOVÉ
Přerov s továrnou kazeto Foto: vladimirhucin.cz
1
Domov
Vladimír Ševela
Sdílet:

Vladimír Hučín, který byl vězněn před rokem 1989 i po něm a minulý měsíc získal statut válečného veterána a příslušníka třetího odboje, má další důvod k radosti. Do tří týdnů by ho valná hromada přerovské továrny Kazeto měla schválit jako svého většinového majitele. Potvrdil to výkonný ředitel firmy Jaroslav Dostál.

Podíl ve fabrice na výrobu kufrů a krabic Vladimíru Hučínovi odkázal syn zakladatele továrny Karel Zejda. Penzista, který zemřel v roce 2010, bývalého disidenta za normalizace podporoval a dodával mu munici. Ocitl se ale také na seznamech agentů StB. Ve své závěti odkázal Hučínovi čtvrtinu rodinné firmy.

Druhou čtvrtinu letos Hučín získal od dalšího z dědiců, Karla Nohejla, Zejdova vzdáleného příbuzného, který byl do letošního ledna ředitelem firmy Sotio ze skupiny PPF. „On chtěl Kazeto zavřít, já chci aby pokračovalo,“ prohlašuje Hučín. Okolnosti převodu čtvrtinového podílu nechtěl Hučín komentovat. „Dohodli jsme se, že o tom nebudeme mluvit,“ řekl Hučín, který byl až do svého obvinění z přípravy bombových útoků a zatčení v roce 2002 kapitánem BIS. Poté byl více let bez práce, všech obvinění byl později zproštěn.

Firma Kazeto s obratem 58 milionů korun a 85 zaměstnanci skončila loni ve ztrátě. Ještě před sedmi lety v ní pracovalo 1 200 lidí, ale poté, co přišla o zakázky od firmy Ikea, došlo k masovému propouštění. Kazeto vyrábí převážně ozdobné lepenkové kufříky a krabice na vývoz. „Snažíme se zatraktivnit zboží, vyrábíme například krabice secesních tvarů. Chci zachovat původního starého ducha,“ říká Hučín, který v továrně za normalizace pracoval jako opravář šicích strojů a nyní se tam stal „investičním ředitelem“. Dodává, že návrhy na odkup svého podílu odmítá.

Sdílet:

Hlavní zprávy