1 Potravinoví vlastenci

Coca-Colou čistíme záchody, vzkazují USA mladí Rusové

NOVÉ

Aktivisté z internetového hnutí Potravinoví vlastenci demonstrovali před americkou ambasádou v Moskvě za bojkot produktů, které pocházejí ze Spojených států a západu. Mladí lidé s transparenty vyzývali Rusy, aby nekupovali „škodlivé západní jídlo“, hlavně produkty od amerických značek Coca-Cola, Pepsi a McDonald's. Informoval o tom ruský server Life News.

„Coca-Colou čistím záchod,“ píše se na jednom z transparentů, který drží demonstranti před velvyslanectvím USA. „Lok Coca-Coly – lok hlouposti“ nebo „Ano občanskému uvědomění“ hlásají další. Demonstranti, kteří se zorganizovali skrze sociální sítě, založili i vlastní virtuální komunitu „Potravinoví vlastenci.“

„Naším hlavním cílem je vybudit ruskou společnost, aby dala najevo své vlastenectví, svou odpovědnost vůči rublu. Musíme kupovat ruské výrobky,“ řekl Life News jeden z protestujících. „Nemůžeme zůstat lhostejní k chování Západu vůči Rusku,“ dodal.

Akce demonstrantů, na kterou dohlížela místní policie, se prý odehrála v poklidu a nebylo potřeba zasáhnout. Potravinoví vlastenci současně přislíbili uspořádání dalších akcí na podporu Ruska a občanské odpovědnosti.

Čtěte také: Rusové si stěžují na ceny. Za kilo sýra si připlatí až sto korun

Brazilci rozčílili Rusko. Zvedli jim ceny vepřového

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.