NOVÉ

Schwarzenberg dostane medaili za mír a budování Evropy

,

Medaile Roberta Schumanna

Témata: , ,

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg obdrží jako vůbec první český občan Medaili Roberta Schumanna. Ocenění udělují zástupci Evropské lidové strany osobnostem, které se zasloužily o mír, budování Evropy a lidské hodnoty. V minulosti byly stejně vyznamenáni například papež Jan Pavel II. nebo německá kancléřka Angela Merkelová.

Evropská lidová strana si vybrala Prahu jako místo svého podzimního zasedání. V rámci své návštěvy České republiky předá její předseda Manfred Weber bývalému českému ministrovi zahraničí zmiňovanou medaili. Stane se tak v předvečer Schwarzenbergových 78. narozenin.

„Potřebujeme osobnosti, které s odvahou a odhodláním brání hodnoty demokracie a svobody. Bez nich by naše společnost zamířila k neradostným koncům. Takovou osobností je i Karel Schwarzenberg, který přesahuje hranice České republiky,“ říká vedoucí české národní delegace v Evropské lidové straně europoslanec Luděk Niedermayer.

Nejedná se přitom o první cenu, kterou Schwarzenberg získá. Už v roce 1989 obdržel společně s Lechem Wałęsou Cenu lidských práv Rady Evropy. Od roku 2002 je také držitelem Řádu Tomáše Garrigua Masaryka 3. třídy.

Čtěte také: Končí se Schwarzenbergem i polistopadová pravicová politika?

‚I mezi námi jsou agenti.‘ Schwarzenberg o uprchlících

Přejít na diskusi