NOVÉ

Mrazy sevřely Česko. Na Šumavě mínus 27 stupňů, v Praze jen o 10 více

,

Počasí v Česku

Témata: , ,

Česko má za sebou mrazivou noc. Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 27,5 stupně Celsia. V Praze naměřily některé stanice teploty až k minus 17 stupňům. Nejčastěji se noční teploty v Česku pohybovaly mezi 18 až minus 13 stupni pod nulou. 

Podobně nízké teploty panovaly nad ránem i v dalších mrazových lokalitách Šumavy. Stanice Kvilda-Perla naměřila minus 27,3 stupně a na Březníku bylo 26,9 stupně pod nulou. Podobně nízké byly teploty v Královéhradeckém kraji, které v noci klesly až k minus 23 stupňům Celsia.

Mrazy komplikují také dopravu. Řidiči by při jízdě měli být nadále velmi opatrní, protože na chemicky neošetřovaných silnicích leží vrstva ujetého a zledovatělého sněhu, varují meteorologové a silničáři. Ledové plotny se utvořily na řadě silnic třetích tříd.

Podle meteorologů se dnes bude oteplovat a teploty stoupnou k minus třem až k minus jednomu stupni Celsia. Během dne také může zesílit vítr. Na většině území je jasno nebo skoro jasno, srážky nejsou hlášeny.

Čtěte také:

Uvízlé kamiony, nesjízdné silnice. Česko sevřel mráz

6 lží z Hradu. Počasí, dispečeři, protivítr, ranvej atd.

Přejít na diskusi