NOVÉ

Tropy se vrací do Česka. Teploty porostou až k 36 stupňům

,

Předpověď počasí

Témata: ,

Teploty v Česku v první polovině týdne porostou. Nejteplejším dnem by měl být čtvrtek, kdy bude až 36 stupňů Celsia. Koncem týdne od západu přijdou bouřky. Uvedl to ve své týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Dnes a zítra by se měli teploty pohybovat mezi 22-26 stupni přes den a 11-15 stupni v noci. Na jihu a východě mohou teploty klesnout až k devíti stupňům,“ uvedl ve své předpovědi Český hydrometeorologický ústav. Dnes ještě bude oblačno, ale v úterý už bude polojasno až jasno.

Ideálním dnem na koupání bude středa, kdy teploty poprvé překročí tropickou třicítku. „Teploty se budou přes den pohybovat mezi 28-32 stupni Celsia a mělo by být skoro jasno až jasno. Nejteplejším dnem týdne bude potom čtvrtek, kdy se na jihovýchodě Česka teploty odpoledne vyšplhají až na 36 stupňů Celsia, ve zbytku Česka očekáváme 30-34 stupňů. Přes den očekáváme od západu přibývání oblačnosti, později odpoledne také přeháňky a bouřky,“ uvedl ČHMÚ. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi 14-18 stupni.

Od pátku do neděle potom bude oblačno, denní teploty by měly být mezi 24-29 stupni přes den a 15-20 stupni v noci. Až do úterý také budou pokračovat přeháňky a místy i silné bouřky. Podle dlouhodobé předpovědi ČHMÚ by v dalších týdnech měly teploty klesat, zejména začátek srpna by měl být teplotně podprůměrný.

Čtěte také: Ministr žádá pokuty za nepřesnou předpověď počasí

Přejít na diskusi