10 Oslava v ruském rytmu

Zemanovi se po Rusku stýská. Oslavoval v ruské restauraci v New Yorku

VIDEO a FOTOGRAFIE

Český prezident Miloš Zeman má pro Rusko slabost. A to dokonce tak velkou, že se mu po něm patrně zastesklo i během jeho aktuální návštěvy New Yorku, kam přijel na zasedání Valného shromáždění OSN. A tak když přišlo na oslavu jeho 71. narozenin, které připadají na 28. září, zašel je prezident oslavit do ruské restaurace na Manhattanu. Odhaluje to video z oslavy na Facebooku.

„Happy Birthday Milos Zeman, President of Czech Republic!!! S dnjom rožděnija Miloš Zeman, prezident Čechii!!! Thank you for coming to Mari Vanna New Your to Celebrate your Birthday!!!!“ podělil se nadšeně o krátké video na sociální síti uživatel Alexander Sasha Poline. Podle data umístění se oslava konala v neděli, v předvečer Zemanových narozenin. Zhruba po dvaceti hodinách bylo video z Facebooku odstraněno. Jiným uživatelům se jej ale podařilo včas stáhnout a nahrát na server Sendvid (viz níže).

Mari Vanna je ruská restaurace v New Yorku, nacházející se na ulici 1 East 20th Street, mezi Park Avenue a Broadway.

Amatérské video nevalné úrovně zachycuje dav lidí, je slyšet hlasitá ruská hudba. Posléze se kamera prodere mezi hosty ke stolu oslavence. Žena v kroji přináší Miloši Zemanovi dort, prezident povstává a začíná sfoukávat svíčky. To se mu ani na druhý pokus nedaří, a tak se raději ujímá sklenky s červeným vínem k přípitku.

Rozeznatelní na videu jsou také jeho poradce Martin Nejedlý, který s ruskými firmami udržuje obchodní styky, a kancléř Vratislav Mynář, kteří tleskají do rytmu živé hudby harmoniky a zpěvu ruské narozeninové písně.

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.