Václavákem zněla hudba z Hvězdných válek či Titaniku

Koncert na Václaváku

Melodie z Hvězdných válek nebo Indiana Jonese rozvibrovaly výlohy na Václavském náměstí. V pondělí večer tam proběhlo zahájení festivalu Prague Proms, který odstartoval veřejným koncertem hudby z filmových klasik.

Neodmyslitelný podkres Titanicu, Forresta Gumpa, Hvězdné brány nebo Pirátů z Karibiku předvedl hostující italský dirigent Marcello Rota a Český národní symfonický orchestr, který má nedávnou filmovou zkušenost i z nahrávání hudby ke Svěrákově pohádce Tři bratři.

Skladbami z filmů začínal Prague Proms už potřetí, loni je v centru Prahy poslouchalo 8 tisíc lidí. Organizátoři chtěli letos hranici posunout. A tvrdí, že se jim to povedlo. Prý přišlo tentokrát lidí ještě o tisíc víc.

Festival do 20. července nabídne klasickou hudbu, jazz nebo balet. Jedním z hlavních taháků je devítinásobná držitelka Grammy Natalie Coleová, která v České republice zazpívá poprvé 15. července.

I předkrm Prague Proms byl letos filmový. 25. března vyprodal Smetanovu síň Obecního domu Danny Elfman, který je dvorním skladatelem režiséra Tima Burtona.

Open Air – Hollywood Night

Václavské náměstí – Můstek, Praha

Program

Silnice

Titanic

Kill Bill

Hvězdná brána

Motýlek

Absolvent

Žlutá ponorka

Piráti z Karibiku

Hvězdné války

Lovec jelenů

Indiana Jones

Forest Gump

Mission: Impossible

Přejít na diskusi