Záhada Lochnessky vyřešena. Je to prý sumec

Jezero sleduje 24 let

Záhada Lochnessky vyřešena. Je to prý sumecNOVÉ
Podoba bájné Lochnesské nestvůry, která žije v jezeře ve Skotsku. Foto: FOTO: Shutterstock
3
Svět
Echo24
Sdílet:

Dlouholetý lovec Lochnesské příšery tvrdí, že vyřešil záhadu, která dráždí lidstvo už bez nadsázky několik staletí. Dvacet čtyři let sledoval Steve Feltham hladinu skotského jezera Loch Ness a došel k závěru, že nestvůra patrně neexistuje. Je to podle něj jenom velký druh sumce.

„Abych byl upřímný, nemyslím si, že Nessi je prehistorická příšera,“ řekl Feltham pro britský list The Times. Domnívá se, že zvíře, které někteří lidé zahlédli, je ve skutečnosti sumec velký. Ryba totiž může dorůst víc jak čtyř metrů a vážit kolem tři sta kilogramů. Podle zjištění The National Geographic se navíc může dožít až osmdesáti let.

Feltham zároveň přiznal, že mu trvalo dlouho, než dospěl k tomuto názoru. „Měnil jsem názor během let velmi pomalu,“ dodal. Nicméně na svých internetových stránkách slibuje, že lov tajemné Lochnessky nevzdává. „Nepřestávám. Budu pokračovat, dokud nebude záhada vyřešena!“ uvedl.

Honbě za nestvůrou totiž věnoval dvaapadesátiletý muž téměř polovinu svého dosavadního života. Začal v roce 1991, když prodal dům v jižní Anglii a opustil svou práci i přítelkyni. Jeho cílem bylo splnit si dětský sen a najít Lochnesskou příšeru. Proto se zabydlel přímo na břehu jezera Loch Ness ve Skotsku.

Za své úsilí, které trvá už dvacet čtyři let, se dokonce zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Byl oceněn za „nejdelší souvislé lovení Lochnesské nestvůry,“ napsal list The Huffington Post.

Záhadou bájné nestvůry, která údajně žije ve skotském jezeře, se lidé zabývají už několik set let. Nejstarší zmínka pochází už z 6. století. Nejtěsnější kontakt s Lochnesskou prý zažil manželský pár, když v roce 1933 projížděl podlé břehu jezera Loch Ness. Musel zastavit auto, protože přes cestu se plazilo něco černého a pak to zmizelo ve vodě.

Od té doby lidé pořídili bezpočet snímků a videí, které měly zachycovat nestvůru. Přesvědčivý důkaz se ale nikomu předložit nepodařilo. Nejčastěji byla zmiňována teorie, že v jezeře přežívá druhohorní plaz plesiosaurus.

Čtěte také: Po lochnesské příšeře pátrá už i aplikace Google

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články