3 Mezinárodní úspěch českého šachisty

Fenomenální úspěch 14letého Čecha: vyhrál v USA šachový šampionát

, NOVÉ

Český šachista Pavel Haase se stal absolutním, čtyřnásobným vítězem mezinárodního šampionátu mládeže, který se konal v americkém Las Vegas. V konkurenci 238 hráčů se tak stal prvním českým vítězem této soutěže a také vůbec prvním hráčem v historii šampionátu, jemuž se povedlo vyhrát všechny tyto mládežnické kategorie najednou. Pavel navštěvuje pražské gymnázium Nový Porg a hraje za místní šachový klub.

Mezinárodní šampionát mládeže se koná v rámci tradičního amerického šachového festivalu Las Vegas Chess Festival, který je americkou šachovou událostí roku.

Vítěz soutěže, 14letý Pavel Haase, obhájil post šampiona a s převahou vyhrál turnaj rapid šachu (Trophy-Open), bleskového šachu (14-Under-Blitz), hlavní šampionát (14-Under) a uspěl i v řešení šachovým diagramů (Puzzle). Během 26 let historie festivalu se ještě nikomu takový úspěch nepovedl.

Ze sehraných 21 šachových partií jich Haase 20 vyhrál a jednu remizoval. Mladík je hráčem šachového klubu ŠK PORG Praha, několikanásobným mistrem republiky, šachovým vicemistrem Evropské unie a finalistou mezinárodního turnaje na Gibraltaru.

Úspěch na šachovém festivalu v Las Vegas zaznamenal i chlapcův trenér Josef Přibyl, který se v turnaji Under 2300 dělil o 1.-5. místo.

Děti na objednávku Posouvání hranic: Náhradní mateřství, výroba dětí na zakázku. Smíme všechno, co umíme?
Jsme poslední romantici Sochař a malíř Jaroslav Róna o židovských předcích, svých souputnících i dávných civilizacích
,

Hesla: , ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.