NOVÉ

‚Chodí tu snědý uprchlík s puškou.‘ Policie našla kominíka

Hlášení na policii

Témata: ,

Protiuprchlické nálady v České republice přiživují i některá hlášení z oficiálních míst. Například policisté z Plzeňského kraje vydali dnes tiskovou zprávu, podle které zjistili, že se obava jedné dívky ukázala jako zbytečná. Místního kominíka si údajně spletla s uprchlíkem.

„Dnes ráno v osm hodin přijali na tísňové lince 158 policisté oznámení od jedné studentky o tom, že při cestě do školy viděla v Domažlicích muže snědé pleti, oblečeného do černé kombinézy a bílé čepice, který měl mít přes rameno dlouhou střelnou zbraň,“ uvedla policie na svém webu. Dívka se údajně obávala, zda se nejedná o ozbrojeného uprchlíka. Na místo se proto vydali domažličtí policisté.

„Z výpovědí osob vyšlo najevo, že se jednalo o kominíka, který byl v jednom z bytových domů vyčistit komín. Ten uvedl, že oblečen byl skutečně do černé kombinézy a bílé čepice. Jen ze zbraně na rameni se vyklubal kartáč na čištění komínů. Ve věci nejde o protiprávní jednání,“ uvedla v tiskové zprávě policistka Dagmar Brožová.

Policejní zprávu o kominíkovi najdete ZDE: http://www.policie.cz/clanek/policiste-proverovali-oznameni.aspx

Obdobný „případ“ řešila policie i minulý týden na mladoboleslavsku. Policisté po hlášení pozorných občanů zjistili, že se na místě nepohybují nelegální migranti, ale fotbalisté FK Mladá Boleslav tmavé pleti.

Čtěte také: Česká xenofobie? Média a politici jsou v pasti politické korektnosti

Přejít na diskusi