NOVÉ

Podvolení: Nizozemské policistky se možná budou moci zahalovat

,

MUSLIMKY U POLICIE

Témata: , ,

Vedení amsterodamské policie zvažuje, že dovolí policistkám zahalit hlavu do muslimského šátku. Pokud se šéfové tamní policie tak rozhodnou, bude to znamenat zrušení zákazu náboženských symbolů, který nyní platí. Píše o tom server Politico s odkazem na místní média. 

„Mluvíme o tom. Pokud se nám nepodaří najmout dostatečné množství policistů s kořeny z migrantského prostředí, toto opatření by mohlo mít dopad,“ řekl Pieter-Jaap Aalbersberg z vedení amsterodamské policie. Jeho slova citoval web DutchNews.nl.

Aalbersberg argumentoval tím, že etnické složení policie by mělo lépe odrážet etnické složení populace města. Narážel na to, že v současnosti žije ve městě 52 procent lidí, kteří mají „ne-nizozemské“ kořeny. U policie ale slouží takových lidí podle něj pouze kolem 18 procent. 

Člen vedení místní policie poznamenal, že nošení šátků je v zemích, jako jsou Spojené státy americké nebo Velká Británie, podle něj „naprosto normální“.

Server Politico připomněl, že současná pravidla zakazují nizozemským policistům nosit jakékoliv náboženské symboly. Nařízení platí od roku 2011 a mají zabránit tomu, aby byla zpochybňována neutralita policistů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ‚Wilders nemohl vyhrát, mluvil jako idiot‘

Přejít na diskusi