1 Cena piva ve světě

Příjemné srovnání. Nejlevnější pivo je v Praze

, NOVÉ,

Nejlevnější pivo na světě seženete v Praze. Vyplývá to z výzkumu Deutsche bank, který zveřejnil server Business Insider. Analytici Deutsche Bank porovnávali cenu jednoho piva v hospodách, které se nachází ve čtvrtích, kde bydlí velký počet cizinců.

Výzkumníci sledovali kolik stojí půllitr či pinta ve městech po celém světě. Nejlépe z porovnání vyšla právě Praha, kde podle Deutsche Bank stojí jedno pivo 1,30 dolarů (zhruba 32 korun). Levné pivo rovněž seženete v jihoafrickém Johannesburgu (1,70 dolarů/ 42 korun) nebo v portugalském Lisabonu (2 dolary/ 49 korun). Naopak nejhůře se v žebříčku umístilo norské Oslo, kde průměrné pivo stojí 9,90 dolarů (asi 243 korun).

U sousedů seženete pivo rovněž za méně, než je světový průměr. V Berlíně průměrný půllitr stojí 3.60 dolarů (89 korun), ve Varšavě za 2.30 (56 korun) a ve Vídni za 4 (98 korun). Slovensko do žebříčku zařazeno nebylo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pivo je na bolest lepší než analgetika, tvrdí odborníci z Anglie

,

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.