NOVÉ

U2 patrně oznámí světové turné. Zavzpomínají na The Joshua Tree

Legendární skupina chystá koncerty

Témata: ,

Fanoušci legendární irské rockové skupiny U2 netrpělivě vyhlížejí pondělí. Čtveřice by totiž podle množících se spekulací měla oznámit nové světové turné. To by navíc mělo být zcela atypické. S novou deskou, po níž vždy následuje koncertní šňůra, skupina otálí již třetí rok. Letošní turné se má ovšem konat na počest nejúspěšnějšího alba v historii U2. Slavná deska The Joshua Tree letos oslaví 30 let.

Spekulace se sbíhají ze všech stran, od zdrojů blízkých skupině, promotérů, vlastníků stadionů. Nové turné by se mělo konat v Severní Americe a Evropě. Za oceánem by mělo podle všeho začít již v květnu a trvat do června. Do Evropy se U2 chtějí přesunout na červenec a srpen. Hrát by měli tentokrát výhradně na stadionech.

Počítá se zřejmě s koncertováním na slavném obřím stadionu Rose Bowl v kalifornské Pasadeně, kde na U2 v roce 2009 přišlo 97 tisíc diváků. Je to stejný stadion, kde Depeche Mode nahrávali svou slavnou koncertní desku a videofilm 101. Hovoří se také o kanadském Vancouveru, kde by turné mohlo začít. Chybět by neměl určitě New York a Chicago.

Evropské zastávky by měly podle spekulací zahrnovat Řím, Londýn, Dublin, Paříž, ze španělských měst buď Barcelonu nebo Madrid, a patrně Amsterdam. Čeští fanoušci budou muset za U2 opět cestovat do zahraničí – na koncert takového rozsahu není v tuzemsku stadion. Nicméně se silně spekuluje, že by se mělo hrát i na Olympijském stadionu v Berlíně pro 80 tisíc diváků. Což by byla podle všeho nejbližší destinace.

Celkem by U2 na vzpomínkovém turné měli odehrát něco mezi 30 až 40 koncerty. Počítá se s tím, že v každém městě by odehráli dvojici vystoupení.

Deska The Joshua Tree vyšla v roce 1987 a definitivně U2 tehdy usadila na trůn světové hudby. Pochází z ní takové hity jako Where the Streets Have No Name, With Or Without You či I Still Haven´t Found What I´m Looking For. Texty písní byly tehdy silně politické a stavěly se proti reaganovské politice ve Střední Americe či pinochetovským zvěrstvům v Chile.

U2 by zároveň v letošním roce měli vydat i zbrusu novou studiovou desku Songs of Experience, která má navázat na Songs of Innocence z roku 2014. Několikrát odkládaný následovník měl původně spatřit světlo světa již v roce 2015. Nyní – i kvůli vzpomínkovému turné – se zdá, že nevyjde dřív než na podzim.

Přejít na diskusi