NOVÉ

Komunistu Ondráčka vyhostili z Ukrajiny. Je nežádoucí

,

Témata: ,

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček musel předčasně opustit Ukrajinu krátce poté, co do země přiletěl. Přímo na letišti mu bylo sděleno, že figuruje v seznamu nežádoucích osob a musí z Ukrajiny odjet, informuje Právo.

Zdeňka Ondráčka zadržely ukrajinské úřady přímo na letišti. Důvod vyhoštění byl prý jasný – jedná se o nežádoucí osobu a musí Ukrajinu opustit. O zadržení českého komunistického poslance informoval server Novinky s odkazem na reportéry Práva.

„Přiletěl jsem na konferenci ohledně voleb, byl jsem dvakrát pozorovatel voleb v Mariupolu, ale řekli mi, že mě zařadili na seznam nežádoucích osob a nepustili mě na území,“ řekl Ondráček pro Právo.

Podle Ondráčka si zástupci ukrajinské strany počínali zvláštně a nerespektovali ani jeho diplomatickou imunitu. „Na diplomatický pas mi řekli, že je nezajímá, protože jsem na seznamu nežádoucích osob,“ sdělil Právu Zdeněk Ondráček s tím, že bližší vysvětlení nedostal.

„Dokonce chtěli, abych si koupil zpáteční letenku, což jsem odmítl a řekl, že když mě chtějí vyhostit, ať mi zajistí dopravu,“ pokračoval vyhoštěný komunista.

Podle svých slov bude další postup zvažovat spolu se stranickými kolegy. „Jsem teď půl hodiny v Česku. Nejdříve se vyspím, protože jsem celou noc nespal. Po jednání s vedením klubu KSČM zvolíme další postup,“ dodal pro Právo Ondráček.

Komunistický poslanec se dostal do povědomí české veřejnosti již před sametovou revolucí. V rozhovoru pro ČST tehdy popisoval nutnost násilného zákroku proti protestujícím studentům, kteří dle slov aktivního člena SNB i během Palachův týden byli ozbrojení a nebezpeční. Proti Ondráčkovi se před více než rokem vyjádřil i současný předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který ho nazval komunistickým fízlem.

Čtěte také: Rusové v Moskvě zadržovali české vládní letadlo s Gazdíkem

Putinovo přiznání o Donbasu: Jsou tam lidé, kteří plní úkoly

Přejít na diskusi