Lobotomio, Dementio, nebo πtomio. O kom je řeč?

Lobotomio, Dementio, nebo πtomio. O kom je řeč? 3
Domov
Sdílet:

Obvodní soud pro Prahu 7 rozhodl, že poslanci Tomiu Okamurovi nesmí časopis Reflex ani jeho web komolit jméno. Tomio není Pitomio, tvrdí soud. Uživatelé internetu si ale s verdiktem poradili po svém a vymysleli pro podnikatele a šéfa hnutí Úsvit hned několik nových přezdívek.

„Jak se mu tedy má říkat?“ ptali se uživatelé sociální sítě Twitter po zveřejnění soudního rozhodnutí. „Pořád jsou jiný možnosti – Debilio, Dementio, Idotio...vím, hapruje to, ale každej snad pochopí, o koho jde, ne? :-)“ tweetoval Jan Handl. „A co πtomio?“ reagoval v dalším tweetu David Honzík s odkazem na asi nejznámější matematickou konstantu s přibližnou hodnotou 3,14159265358979323846.

Pro Tomia Okamuru uživatelé na internetu používají také přezdívka Lobotomio. Existuje rovněž facebookový profil na jméno PiTomio Vokamůra. Zatímco skutečný Okamura je předsedou hnutí Úsvit přímé demokracie, jeho internetová alter-ega stojí v čele „Úsvitu mrtvých“ nebo hnutí „Úžeh“.

Nelichotivou přezdívku „Pitomio“ politikovi přisoudil časopis Reflex. V průběhu prezidentské kampaně v roce 2012 ji Reflex použil na titulní straně spolu s portrétem Tomia Okamury nalíčeného na bílo s klaunským nosem. V dubnu 2014 vyšel v Reflexu další článek o „Pitomiovi“. Časopis se po rozhodnutí soudu z letošního března musel omluvit, byť s omlouvou čekal až do včerejška.

Čtěte také: Okamurovi se nesmí říkat Pitomio, rozhodl soud. Reflex se omlouvá

Sdílet:

Hlavní zprávy