NOVÉ

Merkelová kritizovala východoevropské vlády kvůli uprchlíkům

,

'Nepoučily se z vlastní historie'

Témata: , ,

Německá kancléřka Angela Merkelová tvrdě kritizovala východoevropské vlády, že se při reakci na migrační krizi nepoučily z vlastní historie. Uvedl to zpravodajský portál Politico.eu s odvoláním na vyjádření kancléřky na okraj jejího středečního jednání v Evropském parlamentu. 

„Východoevropané, přičemž sama sebe počítám za Východoevropanku, mají zkušenost, že izolace nepomáhá. Poněkud mě rozesmutňuje, že právě ti, kteří se mohou pokládat za šťastné, že zažili konec studené války, si nyní myslí, že je možné stát úplně mimo globální vývoj,“ řekla podle webu na neveřejném setkání s europoslanci Evropské lidové strany. 

Kancléřka tak prý odpovídala na otázku jednoho českého europoslance k přistěhovalecké krizi. „Principiální odmítání“ přijmout přistěhovalce podle kancléřky znamená „nebezpečí pro Evropu“. 

Co řekl k uprchlické krizi slovenský prezident Andrej Kiska: Místo debaty o našem srdci poučujeme Evropu

Krátce poté v oficiálním projevu ke všem europoslancům v jejich štrasburském sídle se ale Merkelová při hodnocení migrační krize vyjadřovala mnohem umírněněji, poznamenal zpravodajský server Politico. 

Co dnes řekl český premiér ve sněmovně: Sobotka: Soudit se s EU nebudeme, abychom nebyli v izolaci

Názor slovenské političky Magdy Vášáryové: ‚Jsme kolaboranti, ne křesťané.‘ Ostrá slova Vášáryové

 

Přejít na diskusi