NOVÉ

Selfie s mrtvou obětí. Zastřelil kamaráda a poslal SnapChat

,

Americký teenager

V USA byl zatčen 16letý chlapec za vraždu poté, co se vyfotil s tělem své oběti a fotografii zaslat kamarádovi prostřednictvím telefonu. Informoval o tom americký server TribLive.

Maxwell Morton, 16letý teenager z americké Pensylvánie, byl v úterý obviněn z vraždy prvního stupně svého spolužáka, Ryana Mangana. Zadržen byl poté, co policie obdržela usvědčující fotografii. Tu pořídil sám pachatel. Pózuje na ní s obětí, která má již střelné rány v obličeji. Chlapec se k zabití následně přiznal.

Klíčový důkaz poslal Morton jinému kamarádovi skrz mobilní aplikaci SnapChat, ve které je možné zaslat fotografie, které jsou následně během několika vteřin smazány. Zmíněná fotografie však byla příjemcem uložena a kopie předána policii. Současně Morton odeslal usvědčující textové zprávy, obsahující „Ryan nebyl poslední“.

Sociální média jsou často používána k dopadení pachatelů trestných činů. V případě krádeží mobilních telefonů si zloději mnohdy pořídí selfie, které je poté uloženo na profil původního vlastníka. Dopadení je následně snadné. Americká psycholožka Pamela Rutledge mluví o případech, kdy pachatelé sdílí fotografii z trestného činu na sociálních sítích. „Někteří pachatelé si potřebují ověřit svou moc a pochlubit se. Ať už v místní hospodě, či na sociálních sítích,“ uvedla.

Přejít na diskusi