UVNITŘ VIDEO

Peklo na Hradě. Uzavřeli dva vstupy, fronty jsou nekonečné

,

Bezpečnostní opatření na Hradě

Témata:

Pražský hrad uzavřel dva vstupy, které vedly do jeho areálu přes Jelení příkop. V období, kdy do Prahy přijíždí nejvíce turistů, se tak prodlužují fronty návštěvníků u zbývajících vstupů. Podle policejní mluvčí souvisí poslední uzavření dvou vstupů s bezpečnostními opatřeními v souvislosti s terorismem.

Například u vstupu do areálu Královského letohrádku byla ve čtvrtek dopoledne fronta, ve které lidé čekali 45 minut. U této fronty byly navíc nedávno odstraněny betonové zátarasy, které souvisely s obavou z terorismu a měly zabránit případnému najetí auta do fronty návštěvníků Hradu. Mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová uvedla, že byly přesunuty na více frekventované místo, kterým je prý aktuálně Prašný most.

Jedna z nejdelších front se totiž pravidelně line právě u vstupu v ulici U Prašného mostu, kam autobusy přivážejí davy turistů. U této fronty tak betonové zátarasy zůstaly, přestože od fronty u Letohrádku ji dělí jen pár set metrů.

Samotný Jelení příkop zůstal pro veřejnost přístupný, návštěvníci se do něj nyní mohou dostat přes ostatní vstupy do areálu Hradu. Potvrdil to tiskový a informační důstojník Hradní stráže Jiří Havel. „Jelení příkop Pražského hradu je celý otevřen pro veřejnost v letní turistické sezóně mezi 1. dubnem a 31. říjnem, a to denně od 10.00 do 18.00 hodin. Pro přístup mohou návštěvníci použít vstup z ulice U Brusnice, vstup ze zahrady Na baště, vstup z Prašného mostu, vstup z Královské zahrady 1 (Stájový dvůr) a vstup z Královské zahrady 2 (Fíkovna),“ řekl Havel. Dobu ani důvod uzavření vstupů ovšem nekomentoval.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Podle mluvčí policejního prezidia Ivany Nguyenové uzavření dvou vstupů do Jeleního příkopu souvisí s celou škálou bezpečnostních opatření, která byla nastavena v rámci množících se teroristických útoků v Evropě. „V tuto chvíli nelze říci, kdy bezpečnostní opatření zcela v České republice pominou, neboť je stále vyhlášen první stupeň ohrožení terorismem,“ dodala Nguyenová.

Jelení příkop je přírodní rokle, kterou teče potok Brusnice. Název místu dal císař Rudolf II., za jehož vlády sem byla vysazena vysoká zvěř, která zde byla i lovena. Příkop byl za komunistů pro veřejnost uzavřený a k jeho zpřístupnění došlo až za prezidenta Václava Havla.

Čtěte také: U Hradu zostřili opatření proti terorismu. Turisty chrání betonové zátarasy

Nedobytný Hrad. Opět fronty na 40 minut

Z nového čísla Své viny nedokážu úplně sečíst, říká Lubomír Zaorálek

Echo týdne: He is (Parou) back ● Téma: Stará zbraň ● Svět: Startup Macron se stal monopolem ● Fokus: Nejdivnější lidé na světě ● Komentář: Muž, který znal smysl soutěžení ● Rozhovor s Vratislavem J. Slezákem: Věrný pes se podobá svému pánovi ● Kulturní tipy ● Postavy ● Styl ● Přeceňovaný a podceňovaný ● Technologie ● Aplikace ● Auto

Patriarcha a jeho sen o evropské říši Helmut Kohl: těžká politická váha ze staré školy, přispěl k vítězství Západu ve studené válce, stabilizoval Německo a nastartoval sjednocení Evropy
Johannes Gutenberg a zrod západního světa Muž, který vynalezl knihtisk, dokázal změnit a posunout svět víc než králové a prezidenti

Přejít na diskusi