Kvitová postoupila do čtvrtfinále, zdolala Makarovovou ve třech setech

Olympijský tenis

Kvitová postoupila do čtvrtfinále, zdolala Makarovovou ve třech setechNOVÉ 1

Česká tenistka Petra Kvitová postupuje do čtvrtfinále tenisového turnaje na olympijských hrách v Riu 2016. Svou soupeřku Jekatěrinu Makarovovou z Ruska zdolala po dramatickém boji ve třech setech 4:6, 6:4, 6:4. Ve čtvrtfinále se utká s vítězkou duelu mezi obhájkyní zlata Američankou Serenou Williamsovou a Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Petra Kvitová v těžkém zápase po dvou a půl hodinách zdolala nepříjemnou Makarovovou, se kterou po prvním setu prohrávala. V dalších dvou setech však Kvitová Rusku s velkými potížemi překonala. Kvitová se tak „pomstila“ Makarovové, která českou tenistku nedávno vyřadila v druhém kole Wimbledonu. Kvitová postupem do čtvrtfinále vyrovnala svůj výsledek z Londýna z roku 2012.

Česká jednička vstoupila do utkání podobně dobře jako v předešlých kolech proti Timee Babosové a Caroline Wozniacké a vedla 3:0 a 40:15. Po řadě nevynucených chyb prohrála pět gamů za sebou a první sadu ztratila 4:6. Při druhém setu snížila počet nevynucených chyb a získala druhý set.

V rozhodující sadě ustála Kvitová krizové chvíle v sedmém gamu, v němž odvrátila tři brejkboly. Při následném servisu Makarovové výborně vracela, využila první brejkbol a podávala na vítězství. Vedla 40:0, ani jeden z tří mečbolů však nevyužila a osmadvacetiletá Ruska snížila na 4:5. Hned v další hře však nabídla Kvitové i díky dvojchybě další dva mečboly a česká hráčka zápas ukončila ve svůj prospěch.

Úspěch zažila i dvojice Hlaváčková a Hradecká, která ve čtyřhře postoupila do třetího kola. Češky porazily Číňanky Pcheng Šuaj a Pcheng Čang 6:4, 6:4.