NOVÉ

Američan napsal královně: Vládněte nám opět. A přišla odpověď

,

Nespokojený volič

Témata: , , ,

Neznámý Američan nespokojený se současnou a možnou budoucí politikou USA, především s kandidáty na prezidenta, se odhodlal k neobvyklému kroku. Poslal dopis královně Alžbětě II., v němž ji poprosil, aby britská koruna opět převzala vládu nad územím Spojených států. A jak uvedl britský deník The Independent – přišla mu z Buckinghamského paláce i odpověď. Byť zdvořile odmítavá...

,,Žádám Vás, udělejte z USA britskou kolonii,“ píše se v dopise, který na sociální síť Reddit umístil uživatel vystupující pod přezdívkou no-soy-de-escocia s tím, že jej královně a premiéru Davidu Cameronovi poslal jeho ,,anglofonní“ přítel. Dopis byl odeslán 16. září tohoto roku, tedy v den, kdy jedenáct kandidátů Republikánské strany absolvovalo tváří v tvář tříhodinovou debatu vysílanou na televizi CNN.

,,Jménem amerického lidu Vás naléhavě prosím, abyste nás vzali zpět,“ píše neznámý muž frustrovaný z americké politiky. ,,Znovu Vás žádám, učiňte z USA kolonii Spojeného království. Jako důvod pro tento nezbytný, třebaže drastický krok, odkazuji na debatu republikánských kandidátů na prezidenta. Děkuji Vám. Bůh ochraňuj královnu,“ stojí v dopise.

Překvapený uživatel Redditu nicméně uveřejnil také odpověď vytištěnou na hlavičkový papír, kterou podle všeho skutečně poslal někdo z Buckinghamského paláce.

Zaměstnankyně, která je zodpovědná za královninu korespondenci, v odpovědi napsala: ,,Byla jsem požádána, abych Vám odepsala na Váš nedávný dopis královně, v němž jste vyjádřil svůj postoj k americké vládě. Zaznamenali jsme Vaše názory, ale já jsem si jistá, že oceníte, že neexistuje pochybnost o tom, aby královna zasahovala do vnitřních záležitostí jiného suverénního státu,“ napsala žena dne 9. října.

View post on imgur.com

Čtěte také: Co nevíte o Alžbětě II., nejdéle vládnoucí panovnici

Trump: Když zvítězím, pošlu syrské uprchlíky v USA zpět do Sýrie

Přejít na diskusi