ATUALIZOVÁNO

Studénka: Řidič obviněn, policie žádá vazbu

,

Témata: ,

Středeční srážka vlaku Pendolino a kamionu ve Studénce na Novojičínsku si v noci vyžádala třetí oběť. Už v den nehody zemřeli dva muži ve věku 39 a 49 let, dalších 18 lidí se zranilo. Policie obvinila polského řidiče kamionu, který vjel na koleje v době, kdy už svítila červená světla, z obecného ohrožení. A žádá pro něj vazbu.

„Mohu potvrdit, že v pozdních nočních hodinách zemřel jeden z našich vážně zraněných pacientů,“ řekl ČTK mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Byl to starší muž, podle informací ČTK cestující z vlaku. Oborný dodal, že další tři lidé zůstávají i nadále ve velmi vážném stavu.

Čtěte také: VIDEO: Amatérské záběry ze Studénky ukazují spoušť i záchranu

Holčáková uvedla, že policisté budou dnes pokračovat ve vyšetřování nehody. Je pravděpodobné, že polského řidiče obviní. Ve vězení by v případě odsouzení českým soudem mohl strávit až deset let. „Ještě včera (ve středu) večer jsme vyslechli podezřelého řidiče nákladního vozidla. K úkonu byl přibrán tlumočník, řidič se k události vyjádřil,“ uvedla mluvčí.

Čtěte také: Řidič kamionu před pendolinem popojel. Ale jen metr a půl

Nehoda se stala ve středu ráno. Řidič polského kamionu najel na železniční přejezd v době, kdy už svítila červená světla. Potvrzují to kamerové záznamy. Mezi závorami zůstal stát, místo toho, aby je prorazil. Krátce na to do něj ve vysoké rychlosti, až 160 kilometrů v hodině, narazil vlak.

Čtěte také: Ministr Ťok po kritice smazal nevhodný tweet o nehodě

Přejít na diskusi