1 Prostě nesrovnatelný...

Kleslová: Babiš je nadpřirozená bytost. Lepší než my

NOVÉ

Andrej Babiš je atypická osoba s takovými schopnostmi, které nikdo jiný v hnutí ANO nemá. Proto dovede stíhat tolik věcí, je přesvědčená místopředsedkyně hnutí a šéfka pražské organizace ANO Radmila Kleslová. Ta se v rozhovoru pro týdeník Euro vrátila také ke své minulosti před rokem 1989. Pro práci v rozvědce podle ní prověřovali lidi charakterní, na výši a odborně zdatné, kteří byli ochotni za republiku položit srdce. Taková prý vždy byla.

Ke glorifikaci svého šéfa se Kleslová dostala ve chvíli, když odpovídala na otázku týkající se stranické pozice ministra obrany Martina Stropnického. Ten má podle ní tolik povinností, že by se funkci místopředsedy nestíhal naplno věnovat. A jak je tedy možné, že všechny funkce stíhá sladit Andrej Babiš?

„Pan Babiš je atypická osoba. Má takové schopnosti, které asi žádný z nás nemá. Myslím, že on není úplně přirozená bytost. Spíše nadpřirozená. Já například nechápu, jak může v pět hodin ráno vstávat a v jednu v noci jít spát. Takže já bych s panem Babišem vůbec nikoho nesrovnávala,“ řekla Kleslová v rozhovoru pro Euro.

„Já naopak dostávám spoustu povzbudivých reakcí typu, že když někoho prověřovali pro práci ve zpravodajské službě, tak to museli být lidé charakterní, lidé na výši, odborně zdatní a museli být ochotni za republiku položit srdce. To jsem vždycky byla a byla bych i teď,“ tvrdí Kleslová.

Šéfka pražské buňky ANO zároveň nevidí problém v tom, že je předseda ve straně takto uctíván: „Ne, takto to není. On je skvělý v tom, že má něco víc než my všichni ostatní, co se týče těch schopností. Musíme si to říct a respektovat to, i když mě třeba může mrzet, že já takové schopnosti nemám. Ale prostě je to tak. Je lepší než my.“

Autor se v otázkách vracel také k problematické minulosti Radmily Kleslové, která se před revolucí angažovala v komunistické rozvědce. Kleslová na toto téma reaguje vždy podrážděně, což potvrdila také tentokrát. Byla prý v jakési zkušební době a nemá se za co stydět.

„No prostě já jsem byla někdo, komu tu práci v rozvědce nabídli, a já jsem ji odmítla. Tak mě tady za to zastřelte. Všechny zpravodajské služby jsou ojedinělé na celém světě. Já mám pocit, že vy neumíte rozklíčovat, co je Státní bezpečnost, co byl odbor vnitřního zpravodajství a co byla zpravodajská služba. Ti, kdo mě chtějí dehonestovat, tak tomu dávají takový ten pejorativní nádech, že jsem byla v StB. Já naopak dostávám spoustu povzbudivých reakcí typu, že když někoho prověřovali pro práci ve zpravodajské službě, tak to museli být lidé charakterní, lidé na výši, odborně zdatní a museli být ochotni za republiku položit srdce. To jsem vždycky byla a byla bych i teď,“ prohlásila mimo jiné Kleslová.

Více čtěte: Budování Babišistánu se zvrhlo. Blíží se zenit?

Hesla: ,

Vážení diskutující, před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní či takové, které odporují obecné lidské slušnosti.