OBRAZEM

Česko má dechberoucí stezku v oblacích. Podívejte se

Unikátní stavba v Jeseníkách

Témata: ,

Dechberoucí výhledy na masiv Králického Sněžníku s údolím řeky Moravy nabízí ojedinělá stavba na Dolní Moravě. Příznačně nazvaná Stezka v oblacích je vysoká pětapadesát metrů a má návštěvníky nejen poučit, ale i bavit. Dřevěná konstrukce s kovovými prvky pochází z dílny Taros Nova a Franek Architects.

Na vrchol se lidé dostanou po dřevěné cestě a pohodlně ji zvládnou i s kočárky nebo invalidními vozíky. Podél ní jsou rozmístěny informační tabule, na kterých jsou zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu.

„Její výjimečnost je v tom, že vytvoří nový druh zážitku, kde si člověk lépe uvědomí svou skutečnou maličkost v lůně přírody,” uvedl jeden z tvůrců, společnost Franek Architects s tím, že ojedinělé jsou také rozměry a účel stavby. „Naše stavba má navíc abstraktní formu připomínající let nočního motýla, létajícího zdánlivě chaoticky,” dodal.

Z vrcholu je pak kromě Králického Sněžníku vidět v dálce také hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Na cestě dolů mohou lidé využít unikátní přes sto metrů dlouhý nerezový tobogán s okýnky.

Stezka v oblacích leží poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník. Nachází se v nadmořské výšce 1116 metrů. Fotografie pořídilo studio BoysPlayNice.

Obdobná stezka korunami stromů byla před několika lety zpřístupněna na Lipně.

Čtěte také: Mladý pár se inspiroval Londýnem. Podívejte na jeho vinohradský byt

Povodeň přinesla do Karlína také Nejen bistro

Přejít na diskusi