,
NOVÉ

Počítačová společnost Razer se stala obětí krádeže dvou revolučních přístrojů. Prototypy notebooků se třemi monitory Projekt Valerie odcizil neznámý pachatel na technologickém veletrhu CES 17 v Las Vegas. O pár dní později se notebooky objevily na čínské internetové aukci Taobao, píše server TechTimes.

Komunikace jen za pomoci myšlenek by v budoucnu nemusela být tak nemožná, jak se ještě v současnosti může zdát. Technologický gigant Facebook začal s náborem expertů v oblasti neurovědy, s jejichž pomocí by rád do své sociální sítě implantoval právě nástroje využívající dosud neprobádané části mozku. Telepatie je tak blíž, než se zdá, tlumočí plány oblíbené sociální sítě The Independent.

,
NOVÉ

Technologie budoucnosti

Izraelská společnost Urban Aeronautics pracuje 15 let na vývoji bezpilotního letadla, které bude schopné vzlétnout s pasažérem. Zkušební let se konal na konci loňského roku, na trhu by stroj nazvaný Cormorant mohl být v roce 2020. Podle agentury Reuters bude schopen přepravit až 500 kg zátěže rychlostí až 185 kilometrů za hodinu. Využitelný by mohl být například při evakuaci lidí, kteří uváznou v nedostupných či nebezpečných oblastech.

,
NOVÉ

Izraelské bezpilotní letadlo

Sociální síť Facebook opět čelila vlně kritiky. Její algoritmus, který automaticky detekuje a maže příspěvky se sexuálně explicitním a nemravným obsahem, zablokoval fotku, na níž byla socha Neptuna z italského města Bologna. Programu vadilo, že byl bůh moří nahý, píše server The Guardian.

,
NOVÉ

Cenzura na Facebooku

Roboti nahradí do roku 2036 polovinu „živé“ pracovní síly v USA. Automatizace průmyslu tak může ohrozit pracovní místa milionů Američanů, tvrdí zveřejněná 55stránková studie vypracovaná poradci Bílého domu. 

,
NOVÉ

Umělá inteligence

Pro doručování zásilek by v budoucnu nemuseli být potřeba lidé. Internetový gigant Amazon totiž už v brzké době hodlá začít testovat speciální systém, v němž by distribuci balíků obstarávaly bezpilotní drony. Velké letouny se zásobou zboží by plachtily v obrovské výšce přímo nad městy, odkud by menší vznášedla odlétala přímo ke koncovým zákazníkům. Informaci přinesl The Guardian. 

,
NOVÉ

Budoucnost v doručování

Sociální síť Dronstagram, kam uživatelé nahrávají fotografie a videa z dronu, vyhlásila žebříček nejlepších snímků roku 2016. Nabízí neokoukané záběry na města, pláže, sopky, ale i svatbu. Podívejte se na ně v naší fotogalerii.

,
FOTOGALERIE

Best of 2016

Hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy lidí používajících e-maily a další služby firmy Yahoo. Oznámila to ve středu americká internetová společnost, podle níž k útoku kybernetických zločinců došlo v roce 2013. Podle agentury AP jde o největší známý průnik do systému některé ze společností poskytujících e-mailové účty.

,
NOVÉ

ÚTOK ZAHRANIČNÍ VLÁDY?

Asi stovka zaměstnanců amerických technologických firem se zavázala, že nebude pomáhat prezidentu Donaldu Trumpovi při vytváření databáze lidí podle jejich náboženství nebo při masových deportacích. Oznámila to ve středu agentura Reuters. Mezi signatáři otevřeného dopisu jsou zaměstnanci firem Google, Twitter a dalších.

,
NOVÉ

OTEVŘENÝ DOPIS

Futuristický čínský autobus TEB, který měl vyřešit problémy s dopravními zácpami v čínských metropolích, se zřejmě ani nedočká ostrého provozu. Už více než dva měsíce neopustil testovací pruh silnice a tiše reziví. Čínská média podezřívají autory revolučního nápadu z podvodu a investoři rychle stahují své peníze z projektu, píše server Futurism a Shanghaiist.

,
NOVÉ

Konec revolučního nápadu