,
NOVÉ

Chytré telefony Galaxy Note 7, které loni jejich výrobce Samsung Electronics stáhl kvůli problémům s bateriemi, by se mohly vrátit na trh. Podle dnešního sdělení firmy by se v některých regionech mohly v případě souhlasu regulačních úřadů prodávat jako renovované přístroje, píše agentura DPA.

Zaplaťte, nebo smažeme obsah v přístrojích všem vaším zákazníkům, vyhrožuje společnosti Apple skupina hackerů. Podle svých slov prý mají hackeři více než 300 milionů přihlašovacích údajů uživatelů přístrojů od firmy Apple. Hackeři po firmě žádají až 100 tisíc dolarů (2,5 milionu korun). Společnost Apple hackerský útok odmítá, žádný se podle nich nestal a hackeři jen blafují, informuje Business Insider.

,
NOVÉ

Jak rukojmí drží uživatele

Problematikou bezpilotních vrtulníků nebo letadel, populárních technologií, která mají svá pro i proti, se bude zabývat mezinárodní Konference bezpečnostního managementu KBM 2017. V Praze ji 14. září pořádá společnost ASIS International, sdružení profesionálů s nejstarším bezpečnostním certifikátem na světě – CPP.

,
NOVÉ

Drony a legislativa

Čínská armáda zařadila do aktivní služby svou novou „neviditelnou“ stíhačku J-20. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na čínskou veřejnoprávní televizi CCTV. Tento bojový letoun, který je vybaven střelami dlouhého doletu a který lze jen obtížně zachytit radary, je považován za symbol snahy Pekingu modernizovat a zvýšit své vojenské kapacity.

,
NOVÉ

Vojenská technika

Únavné přenášení těžkých nákupů v igelitových taškách či batozích může už v brzké době patřit minulosti. Italská společnost Piaggio totiž na technickém veletrhu v Bostonu představila svůj nový projekt robotického zavazadla, které bude za svým vlastníkem ujíždět bez jakékoli námahy zcela automaticky. Firma už své vozítko testuje v ostrém provozu, do prodeje se ho chystá uvést do konce letošního roku, píše se na internetových stránkách výrobce.

,
VIDEO UVNITŘ

Od výrobce slavné Vespy

Většina Čechů má přesně čtyři roky na to, aby si koupila novou televizi nebo set-top box. České Radiokomunikace spustily v Praze a středních Čechách 2. generaci digitálního televizního vysílání – přechodovou televizní síť pro standard pozemního vysílání DVB-T2. K vypnutí technicky méně vyspělého vysílání DVB-T má přitom dojít v únoru 2021. Počet domácností, které mají přijímač schopný přijímat DVB-T2, je stále hodně nízký – činí jen asi 10 %.


NOVÉ

Další investice českých domácností

Přestože medicína jde neustále kupředu, stále reagujeme pomalu, když nás zaskočí nějaká globální epidemie. Loni to byla například epidemie eboly či šíření viru zika. Aby lidé, úřady a další instituce dokázaly příště lépe reagovat, vytvořila dvojice vědců mapu, která sleduje v reálném čase šíření nemocí a zachycuje jejich mutace. Za projekt NextStrain získali mladí vědci v úterý ocenění Open Science Prize.

,
NOVÉ

Prevence epidemií?

Včely jsou důležitou složkou zemědělství. Jen v Severní Americe se podílí na produkci 90 různých rostlin. Zánik včelích kolonií, způsobený třeba morem, by tak mohl způsobit farmářům vážné škody. Pomoct by mohly „včelí drony“, které dokážou nahradit roli hmyzu a opylovat květy.

,
FOTO UVNITŘ

Technologická náhrada za včely

Proletět se v osobním bezpilotním dronu nad Českem? Zní to jako záležitost daleké budoucnosti, ale největší tuzemský e-shop Alza.cz už letoun zařadil do sortimentu na svých internetových stránkách. Podle předsedy České asociace profesionálních provozovatelů bezpilotních letadel Petra Lněničky ale bude trvat léta, než legislativa něco takového dovolí.


UVNITŘ VIDEO

DRONY S LIDMI V ČESKU?

Ruský miliardář Andrej Melničenko má trable s novou hračkou. U firmy Nobiskrug si objednal největší soukromou jachtu na světě. Futuristická loď vyplula od výrobce k majiteli na začátku února, minulý týden však byla zadržena u břehu Gibraltaru. Melničenko totiž Nobiskrugu dlužil 15,3 milionů eur (413,4 milionů korun), informoval list The Guardian. Gibraltarský soud v úterý rozhodl o „propuštění“ lodi.

,
NOVÉ

Luxusní plavidlo

Bioterorismus je hrozba, na kterou není lidstvo připravené, tvrdí miliardář a spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates na mnichovské bezpečnostní konferenci. Pakliže by jednoho dne přišel biochemický útok, mohl by připravit o život desítky milionů lidí po celém světě, píše server Futurism.

,
NOVÉ

Varování před bioterorismem