Počítačová společnost Razer se stala obětí krádeže dvou revolučních přístrojů. Prototypy notebooků se třemi monitory Projekt Valerie odcizil neznámý pachatel na technologickém veletrhu CES 17 v Las Vegas. O pár dní později se notebooky objevily na čínské internetové aukci Taobao, píše server TechTimes.

,
NOVÉ

Ukradené prototypy notebooků

Komunikace jen za pomoci myšlenek by v budoucnu nemusela být tak nemožná, jak se ještě v současnosti může zdát. Technologický gigant Facebook začal s náborem expertů v oblasti neurovědy, s jejichž pomocí by rád do své sociální sítě implantoval právě nástroje využívající dosud neprobádané části mozku. Telepatie je tak blíž, než se zdá, tlumočí plány oblíbené sociální sítě The Independent.

,
NOVÉ

Technologie budoucnosti

Izraelská společnost Urban Aeronautics pracuje 15 let na vývoji bezpilotního letadla, které bude schopné vzlétnout s pasažérem. Zkušební let se konal na konci loňského roku, na trhu by stroj nazvaný Cormorant mohl být v roce 2020. Podle agentury Reuters bude schopen přepravit až 500 kg zátěže rychlostí až 185 kilometrů za hodinu. Využitelný by mohl být například při evakuaci lidí, kteří uváznou v nedostupných či nebezpečných oblastech.

,
NOVÉ

Izraelské bezpilotní letadlo

Sociální síť Facebook opět čelila vlně kritiky. Její algoritmus, který automaticky detekuje a maže příspěvky se sexuálně explicitním a nemravným obsahem, zablokoval fotku, na níž byla socha Neptuna z italského města Bologna. Programu vadilo, že byl bůh moří nahý, píše server The Guardian.

,
NOVÉ

Cenzura na Facebooku

Roboti nahradí do roku 2036 polovinu „živé“ pracovní síly v USA. Automatizace průmyslu tak může ohrozit pracovní místa milionů Američanů, tvrdí zveřejněná 55stránková studie vypracovaná poradci Bílého domu. 

,
NOVÉ

Umělá inteligence

Pro doručování zásilek by v budoucnu nemuseli být potřeba lidé. Internetový gigant Amazon totiž už v brzké době hodlá začít testovat speciální systém, v němž by distribuci balíků obstarávaly bezpilotní drony. Velké letouny se zásobou zboží by plachtily v obrovské výšce přímo nad městy, odkud by menší vznášedla odlétala přímo ke koncovým zákazníkům. Informaci přinesl The Guardian. 

,
NOVÉ

Budoucnost v doručování

Sociální síť Dronstagram, kam uživatelé nahrávají fotografie a videa z dronu, vyhlásila žebříček nejlepších snímků roku 2016. Nabízí neokoukané záběry na města, pláže, sopky, ale i svatbu. Podívejte se na ně v naší fotogalerii.

,
FOTOGALERIE

Best of 2016

Hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy lidí používajících e-maily a další služby firmy Yahoo. Oznámila to ve středu americká internetová společnost, podle níž k útoku kybernetických zločinců došlo v roce 2013. Podle agentury AP jde o největší známý průnik do systému některé ze společností poskytujících e-mailové účty.

,
NOVÉ

ÚTOK ZAHRANIČNÍ VLÁDY?