„Francouzský paradox.“ Špioni jsou imunní proti ruským „volavkám“ v posteli. Jejich manželky o milenkách vědí

ŠPIONI A MILENKY

„Francouzský paradox.“ Špioni jsou imunní proti ruským „volavkám“ v posteli. Jejich manželky o milenkách vědí
Francouzští agenti jsou odolní vůči ruským "volavkám", jelikož jejich manželky jsou na milenky svých mužů zvyklé. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Na francouzské agenty nefungují oblíbené ruské postelové „volavky“, jelikož jejich manželky o milenkách vědí nebo na ně snadno přijdou. Rusové a jiné nepřátelské strany tudíž nemohou špiony vydírat tím, že prozradí jejich milenecký poměr. „Prosím, jen do toho. Moje žena o tom už ví,“ řekl jeden z agentů v televizním dokumentu Making of Secret Agents. Manželky francouzských špionů totiž snadno zjistí, že jejich muž má milenku. Díky tomu jsou imunní vůči nasazeným milenkám, kterým se přezdívá tzv. „medová past“, píše britský deník The Telegraph.

Dokument Making of Secret, který pojednává o francouzské obdobě britské MI6, tvrdí, že manželky agentů jsou zvyklé na to, že mají milostné pletky. Zástupci zpravodajských služeb z Generálního ředitelství pro vnější bezpečnost (DGSE) uvedli, že ruští nepřátelé si uvědomili, že vydírání přes milenky je neúčinné.

V televizním dokumentu, který odvysílala francouzská veřejnoprávní televize France 2, promluvil agent pod anonymním jménem Nicolas s rozmazanou tváří a zastřeným hlasem. „Přeběhlíci ze Sovětského svazu to pojmenovali jako ‚francouzský paradox‘. Když jste Francouze chtěli vydírat tím, že jeho ženě prozradíte, že má milenecký poměr s dvaadvacetiletou Taťánou, tak to většinou nevyšlo,“ řekl Nicolas podle britského deníku Daily Mail.

Francouzští agenti většinou odpověděli: „Jen do toho, ukažte jí to. Ona to pochopí,“ nebo „Prosím, jen do toho. Moje žena o tom už ví.“

Zpráva přichází krátce poté, co britský Scotland Yard oznámil, že vyšetřuje nejméně 12 mužů z vysokých politických kruhů, kteří jsou spojeni s „medovou pastí.“ Metoda nasazování „volavek“ a vydírání pomocí milenek je ve špionážních kruzích stále oblíbená a často používaná, doplňuje Daily Mail.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články