AUTOTEST

Citroën svá MPV C4 Picasso a Grand C4 Picasso prodává již třetím rokem a letos provedl jejich oživující facelift. Vyzkoušel jsem menší C4 Picasso s naftovým motorem 1.6 BlueHDi.

Škoda Auto plánuje, že bude v roce 2025 prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon. K tomu jí má pomoci pět elektromobilů a několik dalších modelů na hybridní pohon kombinující spalovací agregát a elektromotor s dobíjením z elektrické zásuvky (plug in hybrid). Škoda na současném autosalonu v Šanghaji představila koncept prvního elektromobilu Vision E s dojezdem až 500 km a autonomním řízením.


UVNITŘ GALERIE

Elektromobil Vision E

Modelová řada Octavia je pro Škodovku klíčová a zdaleka nejúspěšnější. Kdo by si ale myslel, že se tak bezvýhradně děje jen díky fleetovým bílým Octaviím s turbodieselem 1.6 TDI, byl by na omylu. Podíl tzv. derivátů v podobě Octavie RS a Scout je na některých trzích až překvapivě vysoký. Třeba v Německu je každá třetí prodaná Octavia buď RS nebo Scout, podobné je to i ve Švýcarsku či Velké Británii. U nás si sportovní RS kupuje každý desátý zájemce o Octavii, ani to není málo. Je vidět, že svou…


AUTOTEST

Škoda Octavia RS & Scout

Lidé chtějí auta, co sice budou skoro pořád jezdit po silnici, ale pocitově mají zvládat i terén. Tato situace nahrává různým crossoverům, které ovšem většinou nemají techniku zaručující jakékoliv nadstandardní schopnosti. Jedním z nich je Peugeot 2008.


AUTOTEST

Peugeot 2008

Volha bývala v komunistickém Československu symbolem vyšší třídy, papalášů, ale i elitních složek Veřejné bezpečnosti. Legendární auto sovětské výroby se přestalo před necelými deseti lety vyrábět, automobilka GAZ ale uvažuje o návratu značky. Nešlo by ovšem už o luxusní limuzíny, značku Volha by nesly spíše prostornější dodávky, píše server Vedomosti.

,
FOTOGALERIE

Legendární auto

Sportsvan je odnoží sedmé generace VW Golf, který vyniká zejména v oblastech vnitřní prostornosti a pohodlí. Vyzkoušel jsem verzi s motorem 1.4 TSI v kombinaci s manuální převodovkou.


AUTOTEST

Volkswagen Golf Sportsvan

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber stáhl z provozu všechna svá samořízená auta. Učinil tak poté, co se jeden z vozů firmy během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem. Policie uvedla, že Uber je obětí nehody, neboť ji způsobil druhý vůz.

,
NOVÉ

Uber

Tentokrát se trochu odkloníme od prémiových superaut. Vyzkoušel jsem „obyčejné“ malé rodinné auto – Seat Toledo. Vyrábí se už nějakou dobu, ale stále může pro mnohé představovat zajímavé řešení potřeb běžného ježdění.


AUTOTEST

Seat Toledo

U Audi opět předvedli, že jejich slogan „Náskok díky technice“ rozhodně není jen klišé. U současné generace supersportovního Audi R8 V10 předvádějí ze svého portfolia to nejlepší. R8 V10 Plus je skutečné superauto, které posunuje hranice fyzikálních zákonů.


AUTOTEST

Audi R8 V10 Plus

Renault Mégane netřeba představovat. Již tradičně patří do segmentu nižší střední třídy. Nedávno byl představen ve své čtvrté generaci a nabídku hatchbacku a kombi rozšířil i sedan zvaný vznešeně GrandCoupé.


AUTOTEST

Renault Mégane GrandCoupé

Evropským autem roku dnes odborná porota vyhlásila sportovně-užitkový (SUV) Peugeot 3008. Druhá je Alfa Romeo Giulia, třetí Mercedes Benz třídy E. Celkem se o titul ucházelo 29 vozů. Loni vyhrál Opel Astra.

,
NOVÉ

Auto roku