AUTOTEST

Seat vstoupil s modelem Ateca do konkurenčního boje ve třídě kompaktních SUV. Nedá se ale napsat, že by se jednalo o španělské auto – vychází totiž z techniky připravované Škody Yeti a vyrábí se v Kvasinách.

Nové kompaktní SUV Škoda Karoq se začne ve východočeských Kvasinách vyrábět na přelomu července a srpna. První vozy se k zákazníkům dostanou ve druhé polovině října. Při světové premiéře vozu to ČTK řekl mluvčí Škody pro ČR Vítězslav Pelc. Karoq v nabídce Škody nahradí model Yeti. Zájemci jej budou moci objednávat od konce července. Světovou výstavní premiéru Škoda naplánovala na září v rámci autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

,
NOVÉ

Automobilový průmysl

Čechy cestující do Chorvatska k moři letos čekají dražší dálnice i dopravní omezení. Dálniční poplatky v Chorvatsku vzrostly už v březnu o pět procent a o dalších deset procent se zvýší u obou velkých dálničních firem HAC a ARZ na dobu prázdnin v červenci až v září. O 0,8 procenta vzrostly ceny dálničních známek také v Rakousku.

,
NOVÉ

Chorvatské dálnice

S90 je vlajkovou lodí značky. Symbolizuje a spojuje v sobě to nejlepší, co Volvo v posledních letech vytvořilo. Je to velký, elegantní a za všech situací nepřehlédnutelný automobil, který umí učarovat v mnoha ohledech.


AUTOTEST

Volvo S90

Škodovka s Roomsterem nadobro opustila třídu MPV a vsadila na rostoucí segment SUV. Srdcovým králem, žolíkem a esem v rukávu zároveň, má být pro mladoboleslavskou značku model Kodiaq. Jak moc změní velké SUV pravidla hry ve vysoce konkurenčním segmentu? Napověděly první jízdy…


AUTOTEST

Škoda Kodiaq

Nejoblíbenější pick-up světa přichází v osmé generaci. Toyota Hilux nyní vypadá moderněji, je lépe vybavena a ještě rozšiřuje schopnosti, kterými se proslavila. A posádka si navíc užije více pohodlí a komfortu.


AUTOTEST

Toyota Hilux

Automobilka Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku vyrobila miliontý vůz modelové řady Superb. Superb automobilka začala vyrábět v Kvasinách roce 2001, v letech 2004 a 2009 výrobu modelu zahájila i v Indii a v Číně. Kvasiny jsou pro vůz střední třídy Superb hlavním výrobním závodem, kromě něj z výrobních pásů závodu sjíždějí ještě SUV modely Yeti, Kodiaq a pro španělský Seat model Ateca. 

,
NOVÉ

Úspěch Škody Superb

Citroën svá MPV C4 Picasso a Grand C4 Picasso prodává již třetím rokem a letos provedl jejich oživující facelift. Vyzkoušel jsem menší C4 Picasso s naftovým motorem 1.6 BlueHDi.


AUTOTEST

Citroën C4 Picasso

Škoda Auto plánuje, že bude v roce 2025 prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon. K tomu jí má pomoci pět elektromobilů a několik dalších modelů na hybridní pohon kombinující spalovací agregát a elektromotor s dobíjením z elektrické zásuvky (plug in hybrid). Škoda na současném autosalonu v Šanghaji představila koncept prvního elektromobilu Vision E s dojezdem až 500 km a autonomním řízením.


UVNITŘ GALERIE

Elektromobil Vision E

Modelová řada Octavia je pro Škodovku klíčová a zdaleka nejúspěšnější. Kdo by si ale myslel, že se tak bezvýhradně děje jen díky fleetovým bílým Octaviím s turbodieselem 1.6 TDI, byl by na omylu. Podíl tzv. derivátů v podobě Octavie RS a Scout je na některých trzích až překvapivě vysoký. Třeba v Německu je každá třetí prodaná Octavia buď RS nebo Scout, podobné je to i ve Švýcarsku či Velké Británii. U nás si sportovní RS kupuje každý desátý zájemce o Octavii, ani to není málo. Je vidět, že svou…


AUTOTEST

Škoda Octavia RS & Scout

Lidé chtějí auta, co sice budou skoro pořád jezdit po silnici, ale pocitově mají zvládat i terén. Tato situace nahrává různým crossoverům, které ovšem většinou nemají techniku zaručující jakékoliv nadstandardní schopnosti. Jedním z nich je Peugeot 2008.


AUTOTEST

Peugeot 2008