AUTOTEST

Tentokrát se trochu odkloníme od prémiových superaut. Vyzkoušel jsem „obyčejné“ malé rodinné auto – Seat Toledo. Vyrábí se už nějakou dobu, ale stále může pro mnohé představovat zajímavé řešení potřeb běžného ježdění.

Kulinářskou show Prostřeno považuje značná část diváků za jeden z nejšílenějších pořadů, který lze na tuzemských obrazovkách sledovat. Možná nejbizarnější díl v jeho historii odvysílala Prima tento čtvrtek. Soutěžící Karel Ondrka v něm pozval čtveřici hostů do svého domu plného kuriózních rekvizit. V ložnici tak mohli narazit například na rakev, v níž spí místo postele, a ohrádku pro slepici, která plní roli domácího mazlíčka. Ostatní soutěžící majitele domu tvrdě zpražili. Kvůli jejich údajně…

,
VIDEO UVNITŘ

Kulinářská show šokuje

Nový film Richarda Gera Norman měl nedávno premiéru v Jeruzalémě. Herec však uvedl, že pro něj rozhodnutí jet do Izraele vůbec nebylo jednoduché. Důvodem jeho váhání byla současná izraelská politika. Hollywoodský herec odsoudil izraelské osady jako absurdní provokaci, informuje server Haaretz.

,
NOVÉ

Odsuzuje násilí na obou stranách

Britská policie zadržela a obvinila muže, který v sobotu poničil významný obraz v londýnské Národní galerii. Na plátno malíře Thomase Gainsborougha z 18. století zaútočil podle prohlášení galerie ostrým předmětem, což jej zásadně poškodilo. Informovala o tom dnes stanice BBC.

,
NOVÉ

Obraz Thomase Gainsborougha

Posmrtné zmrazení představuje mezi lidmi čím dál tím větší trend. Ať už se jedná o rodiče, manžele, domácí mazlíčky nebo sebe sama, lidé stále častěji věří, že až budou opět přivedeni k životu, budou technologie na jejich vyléčení. Ruská firma KrioRus momentálně nechává postavit již čtvrtou budovu, kde bude tyto služby poskytovat, informuje reportáž ČT24.

,
NOVÉ

Trend posmrtného zmrazení

Na zvláštní konflikt a chování amerického magnáta Donalda Trumpa upozornil člen skupiny One Direction Liam Payne v posledním čísle britského časopisu Rollacoaster. V rozhovoru uvedl, že je jednou Trump vyhodil ze svého hotelu Trump International v New Yorku, protože je jejich manager i přes Trumpovu žádost odmítl vzbudit, aby se sešli s jeho dcerou.

,
NOVÉ

Nesešli se s jeho dcerou

Finský režisér Juho Kuosmanen je nadějný tvůrce, který sbírá úspěchy se svým celovečerním debutem Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho. Černobílé boxerské drama, které vyhrálo jednu z hlavních cen na festivalu v Cannes, je ale podle jeho režiséra spíš filmem o lásce a hledání štěstí. Hlavní hrdina se totiž během přípravy na nejdůležitější zápas své kariéry zamiluje. „Ti, kteří se těší na boxerské drama, budou zklamaní. Olli byl totiž boxerem, který odmítal knokautovat svého protivníka…


ROZHOVOR

Vítězný film z Cannes jde do českých kin

Obyvatelé Dubaje se už v červenci dočkají nových taxi služeb. Cestující budou přepravováni vzduchem bez jakéhokoliv řidiče. Vozidlo bude schopné bez problémů unést 100 kg, píše server CNN. Dubaj zároveň nedávno oznámila plánovanou stavbu otočného mrakodrapu, těmito projekty se chce stát „nejchytřejším městem na světě“. 

,
NOVÉ

Otočný mrakodrap je málo

Ve svém domě ve státě Missouri zemřel v sobotu americký zpěvák a kytarista Chuck Berry. Uvedly to zahraniční agentury s odvoláním na místní úřady a média. Průkopníkovi rokenrolu, který koncertoval i v Česku a kterého proslavily hity jako Johnny B. Goode, Roll Over Beethoven a Sweet Little Sixteen, bylo 90 let.


NOVÉ

Hudební legenda