,
NOVÉ

Petra Kvitová již při druhém turnaji po návratu zpátky na tenisový kurt po přepadení a poranění ruky ovládla finále v Birminghamu. Ve duelu porazila Ashleigh Bartyovou z Austrálie 4:6, 6:3, 6:2 a zároveň získala 20. titul na okruhu WTA, uvedla Česká televize.

Kniha Tomáše Halíka Chci, abys byl (I Want You To Be), věnovaná tématu lásky především z teologického pohledu, získala v sobotu na výročním zasedání Asociace amerických knihoven v Chicagu zlatou medaili a titul Kniha roku v oboru filozofie. Výsledky klání v desítkách kategorií organizátoři zveřejnili na internetu.

,
NOVÉ

I Want You To Be

Holešovice jsou poslední dobou jednou z nejlépe vzkvétajících pražských čtvrtí. K novým podnikům přibyla i dvě povedená bistra od dvojice designérů Jan Plecháč a Henry Wielgus. Před dvěma lety bylo otevřeno bistro Phill’s Twenty7. Odhalené původní struktury, historická černobílá dlažba na zemi, cihly natřené na bílo, tabulová barva, neonový nápis, židle z Tonu… Zaručená módní kombinace funguje znamenitě. Designéři ji navíc doplnili trojicí svítidel z kolekce Neverending Glory, kterou podle…


Týdeník Echo

Ačkoliv automobilový svět je plný nejrůznějších hot-hatchů s pohonem předních, případně všech kol, pořádné, ryzí zážitky za volantem nabídne pouze vyvážené auto s pohonem zadních kol. To nejdostupnější a v mnoha ohledech nejlepší se jmenuje Toyota GT86.


AUTOTEST

Toyota GT86

Americký podnikatel a vizionář Elon Musk zveřejnil dokument, který shrnuje jeho prezentaci v rámci 67. mezinárodního astronautického kongresu v mexické Guadalajaře. Vědecký dokument, který nese volně přeloženo název „Jak učinit z lidstva multiplanetární druh“ popisuje Muskovy detailní plány na dobytí rudé planety a následné založení první lidské kolonie na Marsu. Klíčem k tomu má být markantní snížení nákladů potřebných pro cestu na Mars díky vytvoření „Meziplanetárního dopravního systému…

,
NOVÉ

Vize Elona Muska

Kalifornská policie požádala svědky, kteří by mohli objasnit důvod nehody na dálnici u města Santa Clarita, aby se jí přihlásili. Na svět se tak dostala nahrávka, která celou naprosto neuvěřitelnou nehodu dokumentuje. Ukázalo se tak, že to, co se zprvu zdálo jako nemožné, není výmysl bourajícího řidiče, ale realita. Případ zveřejnil deník The Guardian.

,
VIDEO UVNITŘ

nehoda na dálnici

Identita populárního street artového umělce Banksyho byla zřejmě po letech utajení prozrazena. Postaral se o to DJ Goldie, kterému v rozhovoru pro podcast Distraction Pieces o dílech slavného tvůrce graffiti uklouzlo jméno Robert. To přitom s nejvyšší pravděpodobností odkazuje na Roberta Del Naju z hudební skupiny Massive Attack. Informaci ihned převzala řada britských médií včetně The Independent či The Telegraph. 

,
NOVÉ

Odhalené tajemství?

Italové jsou jedním z nejpočetnějších národů, který pravidelně Prahu navštěvuje, ročně jich do metropole zavítá na 400 tisíc. Nyní by jich však mohlo přijet ještě více. V Praze totiž právě finišují restaurátorské práce na Kapli Nanebevzetí Panny Marie v Klementinu, známé spíše jako Vlašská kaple. Italský velvyslanec v ČR Aldo Almati věří, že obnovení této pro Italy tak významné historické památky výrazně navýší počet turistů z Apeninského poloostrova.

,
NOVÉ

Zrekonstruovaná Vlašská kaple

NASA objevila 219 nových planet, na deseti z nich by podle mínění vědců mohl být možný život. Nově nalezená tělesa mají totiž velikost i teplotu velmi podobnou Zemi. Astronomové odhalili uskupení za pomoci Keplerova teleskopu v odlehlé části Mléčné dráhy, své objevy pak zveřejnili přímo na stránkách NASA.

,
NOVÉ

Život ve vesmíru

Největší hvězdou letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude americká herečka Uma Thurmanová. Držitelka Zlatého glóbu za film Duševní slepota, oscarové nominace za Pulp Fiction: Historky z podsvětí a více než dvacítky ocenění z přehlídek a festivalů převezme při slavnostním zahájení Cenu prezidenta festivalu, oznámil na úterní tiskové konferenci v Praze Jiří Bartoška.

,
NOVÉ

Karlovarský filmový festival

Letošní rok se uskuteční již 2. ročník České ceny za architekturu, do kterého architekti přihlásili téměř 250 realizací. Mezinárodní odborná porota do užšího výběru nominovala 42 děl, z nichž na konci listopadu vzejde zhruba deset finalistů a držitel České ceny za architekturu.


NOVÉ

Česká cena za architekturu