Bývalá LGBT aktivistka lituje indoktrinace dětí genderovou ideologií

TRANSGENDER IDEOLOGIE

Bývalá LGBT aktivistka lituje indoktrinace dětí genderovou ideologií
Bývalá aktivistika pro transgender práva dnes kritizuje genderovou ideologii. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Bývalá americká transgender aktivistka Kay Yangová lituje své předchozí iniciativy. Prohlásila, že se cítila „naočkovaná“ genderovou ideologií a nyní kritizuje její šíření mezi dětmi. „Neměla jsem tušení, že jsem sloužila jako trojský kůň pro obrovskou marketingovou kampaň (transgender ideologie – pozn. red.),“ řekla serveru Fox News. „Nevěděla jsem, co se děje, a že to normalizuje tyto praktiky, které tlačí zdravé děti k nevratným zdravotním škodám,“ dodala.

Šestatřicetiletá Kay Yangová, která nyní otevřeně kritizuje transgender, čelí útokům lidí z této komunity. Nedávno byla Yangová podle vlastních slov napadena, když protestovala na akci Pride 2023 v New Yorku, a to kvůli svým názorům proti transgender propagandě. „Kopaly do mě, bily, strkaly a obtěžovaly mě desítky lidí ve Washington Square Park. Muži, kteří se identifikují jako ženy, mi říkali ‚děvko‘ a napadali mě,“ řekla Yangová.

Původní úmysly reformované aktivistky spočívaly v boji za lidská práva a rovnost pro gay páry. Ty podle ní byly „využity“ s cílem kampaně zaplavit děti genderovou ideologií. „Byla jsem najata, abych vedla osvětu a vzdělávání o LGBT komunitě,“ řekla serveru o svém působení v roce 2011. „Říkal jsem si: Páni, chci pomoci lidem, kteří jsou marginalizováni, kteří jsou utlačováni, nemyslím si, že by někdo měl být diskriminován,“ dodala. Yangová dříve pracovala v LGBT neziskové organizaci financované ministerstvem zdravotnictví ve státu New York, píše deník Daily Mail. Docházela do místních škol a zařízení a představovala dětem LGBT osvětu včetně genderové problematiky.

Yangová, jejíž rodiče pocházejí z Číny, popsala, že tehdy byly její znalosti o transgenderismu nedostatečné, a to dokonce i mezi aktivisty v LGBT centru, kde pracovala, a že se zřídka setkala s mladými lidmi, kteří by se takto identifikovali. „Neměla jsem tušení, že jsem sloužila jako trojský kůň pro obrovskou marketingovou kampaň (transgender ideologie – pozn. red.),“ řekla serveru. „Nevěděla jsem, co se děje, a že se normalizují tyto praktiky, které tlačí na zdravé děti k nevratným zdravotním škodám,“ dodala.

Yangová je od svého dospívání oddanou aktivistkou za manželství stejnopohlavních párů, zpětně má ale pocit, že byla využita. „Cítím se, jako bych byla vykořisťována a zneužívána. Cítím, že mé dobré úmysly, moje mládí, postavení, které jsem měla ve své domovské komunitě, to vše bylo využito k prosazení (gender) ideologie,“ řekla serveru Fox News. „Uvědomila jsem si, co jsme dělali… roky poté. Ohlédla jsem se a (pomyslela jsem si): ‚Ach můj bože, co jsem to udělala?“ dodala s tím, že ani nerozuměla tomu, co má děti učit.

V roce 2018 se k ideologii obrátila zády a stala se tzv. „deprogramátorkou“. Aktivistka se nyní věnuje osvětě o neblahém dopadu na tlačenou genderovou ideologii, kterou popisuje jako sektu. „Rodiče si neuvědomují, že jejich dítě je indoktrinováno – ne staromódním kultem, který vás někam odvede pryč, ale prostřednictvím škol a jejich zařízení,“ cituje Yangovou Daily Mail. Nyní se rovněž intenzivně věnuje ženským právům, podle ní transgender ideologie taková práva potlačuje. Yangová proto založila web StopFemaleErasureTheDeprogrammer.

„Opravdu mě znepokojuje, že se našim dětem říkají úplné nepravdy o nich samých, o jejich tělech a o světě kolem nich, a to je vystavuje nebezpečí a staví je to k internalizaci pocitů studu vůči vlastnímu tělu jen za to, že jsou muž nebo žena,“ řekla. „A opravdu si myslím, že všichni lidé, ale zejména děti, by se měli učit milovat a respektovat své tělo a růst v sebepřijetí těla, ve kterém se narodili,“ řekla Yangová Fox News. „A velmi mě znepokojuje, že tato ideologie připravuje mladé dívky, aby uvěřily tomu, že už nepotřebují práva založená na pohlaví, a připravuje je k propagaci této ideologie,“ dodala.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články