Porada Echa: Konečná, Stropnický a další... Vzniká nám tu nová extrémistická platforma?

PODCAST PORADA ECHA

Porada Echa: Konečná, Stropnický a další... Vzniká nám tu nová extrémistická platforma?
Vytvoří extrémistické strany jako Trikolóra a SPD koalici s komunisty? Spojí se Konečná, Stropnický a Jakl? A má na tyto kroky reagovat Petr Fiala? To vše řeší komentátoři Týdeníku Echo včetně Lenky Zlámalové (na snímku) v novém díle podcastu Porada Echa. Foto: Echo24
4
Domov
Echo24
Sdílet:

Vytvoří extrémistické strany jako Trikolora a SPD koalici s komunisty? Spojí se Konečná, Stropnický a Jakl? Komentátoři Echa v aktuálním díle Porada Týdeníku Echo řeší i nová a nezvyklá spojenectví na české politické scéně.

„SPD, komunisti a Trikolora začínají vystupovat jako v podstatě nějaká aliance,“ všímá si událostí kolem prvního května analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Politických průvodů na prvního Máje a jejich účastníků si všímá i Dalibor Balšínek. „1. května jsem viděl Matěje Stropnického s tou komunistkou Konečnou,“ potvrzuje nová spojenectví na populistické a extrémní scéně.

Lenka Zlámalová však upozorňuje na závažnost situace. „No ne, ale počkej, byl tam třeba pan Jakl z Institutu Václava Klause. Ten se účastnil společného mítinku s komunisty. Čili, pokud se nám tady propojuje SPD, komunisti a Trikolora, tak já myslím, že se tomu asi dá říct, že je to minimálně populismus. A v případě komunistů, které považuji za extremisty, tak nám tady vzniká nějaká extrémistická platforma. Ten Petr Fiala, já bych taky byla mnohem radši, kdyby věnoval víc času tomu, aby už jsme tady dávno měli schválené zákony a začaly platit ty věci, ale tohle je prostě realita, která se na té druhé straně odehrává,“ nastiňuje možný vývoj Lenka Zlámalová.

Nejen toto téma, ale i například spor kolem nové knihy Aleny Mornštajnové či vztahy Číny a Ruska rozebírali v podcastu Porada Echa Lenka Zlámalová, Dalibor Balšínek, Jiří Peňás  a Ondřej Šmigol. V nezkrácené verzi si je můžete poslechnout exkluzivně pouze na EchoPrime.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články