„Musíme skončit s vítací kulturou, lidé chtějí bezpečnost.“ Vondra o migraci a Ukrajině

PODCAST ECHO PAVLA ŠTRUNCE

„Musíme skončit s vítací kulturou, lidé chtějí bezpečnost.“ Vondra o migraci a Ukrajině
Hostem předvolebního speciálu Echo Pavla Štrunce byl europoslanec a lídr koalice Spolu pro eurovolby Alexandr Vondra (ODS). Foto: Michal Čížek
1
Echo Pavla Štrunce
Echo24
Sdílet:

Hostem předvolebního speciálu Echo Pavla Štrunce byl europoslanec a lídr koalice Spolu pro eurovolby Alexandr Vondra (ODS). „Musíme skončit s vítací kulturou, nesmíme v Evropě přivítat úplně každého, kdo si chce trochu přilepšit. Nekontrolovaná migrace hlavně z oblastí blízkého a středního východu a severní Afriky, přivádí lidi, kteří jsou mnohdy neintegrovatelní,“ tvrdí Vondra a v rozhovoru akcentuje svoje obavy z nekontrolované migrace a jejího vlivu na bezpečnost a sociální soudržnost v Evropě.

Plnou audio a video verzi najdete zde.

Lidé v Evropě podle něj chtějí bezpečnost a to je také téma, které bude výrazné v předvolební kampani. „Pokud nebudeme bezpečí Evropy brát vážně, tak to může rozbít Unii jako takovou. Evropa se najednou dostala do situace, kdy Američani inovují, Číňani vyrábějí a my to jako máme všechno platit. Politik musí reflektovat obavy lidí, a musí nabízet nějaká řešení, jak ten strach eliminovat,“ dodává Vondra a tvrdí, že strach jako nástroj volební kampaně je špatný: "Strach je špatný rádce, to přeci je takové hezké české úsloví, nemůže strach být motivem našeho konání nebo dokonce, aby šíření strachu bylo cílem našich aktivit. To v žádném případě."

Vondra tvrdí, že to, že česká vláda se u migračního paktu zdržela hlasování, podle něho signalizuje nesouhlas s konečnou formou paktu: "Já to chápu tak, že koalice pěti stran se neshodla. Je to chyba ministra Rakušana, který nejdřív souhlasil, ale neuvědomil si všechny dusledky.“ Dodává, že česká vláda sice hlasováním ukázala svůj nesouhlas, finální dopad paktu ale bude záviset na většinovém rozhodnutí EU: "Ale je to jen demonstrativní akt, protože na samotné věci to nic nemění. To je věc, která podléhá většinovému hlasování."

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články