Ostravský podnikatel Světlík byl obviněn z krácení daně, považuje to za absurdní

KRÁCENÍ DANĚ

Ostravský podnikatel Světlík byl obviněn z krácení daně, považuje to za absurdní
Světlík jako předseda představenstva společnosti Vítkovice Heavy Machinery zkrátil daň o desítky milionů korun. Foto: Shutterstock
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinila ostravského podnikatele Jana Světlíka z krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Světlík v reakci ČTK napsal, že obvinění je zcela absurdní.

Světlík podle televize v letech 2008 až 2013 jako předseda představenstva společnosti Vítkovice Heavy Machinery zkrátil daň o desítky milionů korun, když umožnil vyvedení peněz na účet švýcarské firmy.

Policie na případu pracovala několik let, spolu se Světlíkem stíhá dva muže českého původu, kteří v minulosti působili jako manažeři švýcarské firmy, uvedla ČT. Peníze do Švýcarska podle televize směřovaly za fiktivní služby, švýcarská společnost je účtovala za zprostředkování prodeje výrobků Vítkovic, ale tuto činnost podle policie nedělala. Česká firma si tak snižovala daňový základ.

"Obvinění je zcela absurdní. Nejprve jsem byl opakovaně a dlouhodobě atakován menšinovými akcionáři, že jsme ve Vítkovicích údajně poskytli nevýhodnou půjčku Towitu. Když byla splacena, přichází obvinění, že mělo dojít k daňovému úniku. To, že se nepotvrdila nevýhodnost transakce, zřejmě někomu vadí. Je to konstrukce, která u soudu nemůže obstát," sdělil Světlík ČTK.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články