Rekordní vzestup ANO, získalo by skoro 39 procent, lidovci jen dvě

VOLEBNÍ PRŮZKUM KANTAR

Rekordní vzestup ANO, získalo by skoro 39 procent, lidovci jen dvě
Volební průzkum Kantaru. Foto: Kantar
2
Domov
Sdílet:

Hnutí ANO se v únorovém průzkumu Kantaru dostalo historicky nejvýš – na 38,5 procent. Oproti poslednímu průzkumu posílilo o 3,5 procenta. Volební průzkum agentury Kantar odvysílala v rámci Otázek Václava Moravce Česká televize. Koalice SPOLU by si oproti volbám pohoršila o 8 procent.

Únorový volební model agentury Kantar ukazuje na další posílení dlouhodobě prvního hnutí ANO. Jeho náskok je v průzkumu patrný jak oproti druhé ODS, která by ve volbách získala 14,5 procent hlasů, tak i případné koalice SPOLU. Oproti ní by dosáhlo na takřka dvojnásobný zisk. ANO se tak blíží k tomu, že by mělo v Poslanecké sněmovně většinu (95 mandátů).

Volební průzkum Kantaru.
Volební průzkum Kantaru. Foto: Kantar

Na třetím místě by skončili Piráti s 9,5 procenty, těsně za nimi by pak s 9 procenty byla SPD. Mírné zlepšení zaznamenali Starostové, kteří by měli sedm procent, TOP 09 by dál byla na pěti procentech. Do Sněmovny by se nedostala KDU-ČSL, kterou by volila jen dvě procenta lidí.

Hnutí ANO by zvítězilo i v případě, že by ODS, TOP 09 a KDU-ČSL kandidovaly jako hnutí SPOLU, to by získalo 20 procent hlasů. Oproti volbám by si koalice pohoršila o 8 procent.

Pod hranicí 5 procent, které jsou podmínkou pro úspěšnou kandidaturu do Poslanecké sněmovny, by podle nejnovějšího průzkumu byla SOCDEM nebo KSČM s 2,5 procenty, Zelení a Svobodní s 2 procenty.

Sběr dat probíhal ve dnech 12. února až 1. března 2024 na reprezentativním vzorku 1200 respondentů.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články