„Dělohu nelze vyměnit jako kabelku.“ Nemocnice navrhla operace pro transsexuály

TRANSPLANTACE DĚLOHY

„Dělohu nelze vyměnit jako kabelku.“ Nemocnice navrhla operace pro transsexuály
Alicyn Simpsonová, koordinátorka genderového programu dětské pittsburghské nemocnice, podpořila myšlenku transplantace dělohy transsexuálním ženám. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Alicyn Simpsonová, koordinátorka genderového programu dětské pittsburghské nemocnice, podpořila myšlenku transplantace dělohy transsexuálním ženám. Dělohy by podle ní mohli poskytnout živí dárci, konkrétně by pak mělo jít o transsexuální muže, kteří se narodili jako ženy. Informoval o tom server Fox News. Nápad vzbudil zděšení u odborníků a konzervativců.

Podle Simpsonové, která sama prošla změnou pohlaví zhruba před třiceti lety, by transsexuální muži měli zájem „prodiskutovat“ možnost darovat své reprodukční orgány transsexuálním ženám. „Já tyto části těla mám, ale nechci je. Ty je chceš a potřebuješ je. Co kdybych ti je tedy dala? Jak by to ale fungovalo? Podle výzkumů by to opravdu mohlo jít,“ uvedla Simpsonová k této možnosti.

Ta také uvedla, že výzkum odhalil, že většina transsexuálních žen „by si vybrala ženské fyziologické procesy“, jako jsou menstruace a těhotenství, a to s pomocí vaginální transplantace a transplantace dělohy.

Vlna kritiky

Prezentace, z níž lidé na sociálních sítích sdíleli videoklipy, rozohnila na twitteru celou řadu z nich. „Na odebírání děloh zcela zdravým mladým ženám a jejich transplantaci mužům je něco zákeřného,“ napsal v reakci na videa politický komentátor a influencer Ian Miles Chong.

Silně se ohradila i American Life League, která se sama označuje za největší katolickou neziskovou organizaci ve Spojených státech. „Děloha není doplněk, který se vyměňuje jako kabelka,“ uvedla organizace na twitteru a dodala, že fyziologické rozdíly mezi oběma pohlavími znemožňují transplantaci funkčních, reprodukčních orgánů.

K transplantaci děloh se vyjádřil také filozof Peter Boghossian, který posměšně řekl, že jde o „vrchol sociální spravedlnosti“. Další lidé tento nápad nazvali „frankensteinovským“ postupem.

Na YouTube kanálu genderového programu se v roce 2014 rozpovídal o tranzicích mladistvých doktor Jonathan Fletcher, který uvedl, že ke změnám pohlaví dochází u pacientů od 12 let. „Jsme centrum, které poskytuje komplexní péči dospívajícím a dospělým do ve věku od 12-26 let,“ uvedl Fletcher.

V prezentaci Simpsonová dále uvádí, že děti na počátku puberty, které se projeví jako „transgender“, jsou centrem podporovány v „sociální transformaci“ na pohlaví, které si zvolily. „Zralí nezletilí“ mohou činit taková rozhodnutí, ale zároveň chceme, aby si byli svou volbou jistí,“ řekla Simpsonová a argumentovala tím, že blokátory puberty jsou „zcela reverzibilní“ a „bezpečné“.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články