Carlson o Putinově důvodu k válce: „Jedna z nejhloupějších věcí, jakou jsem kdy slyšel“

TUCKERŮV ROZHOVOR S PUTINEM

Carlson o Putinově důvodu k válce: „Jedna z nejhloupějších věcí, jakou jsem kdy slyšel“
Tucker Carlson a Vladimir Putin při rozhovoru. Foto: Profimedia
1
Svět
Sdílet:

V podcastu amerického novináře Lexe Fridmana popsal bývalý moderátor Fox News Tucker Carlson své dojmy z rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a přiznal, že se Kreml snaží démonizovat Ukrajince tím, že je nazývá nacisty. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

Putin v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem označil za hlavní cíl invaze na Ukrajinu denacifikaci země. "Myslím, že to byla jedna z nejhloupějších věcí, které jsem kdy slyšel. Nechápal jsem, co to znamená. Denacifikace? Pouze říkám, že v roce 2024 neexistuje nacistické hnutí. Je to způsob, jak označit lidi za zlé. Nazývat je (Ukrajince) nacisty, to mi přišlo dětinské," vyjádřil se Carlson.

Bývalý moderátor Fox News přiznal, že se mu tato část rozhovoru s ruským prezidentem nelíbila, protože Putin se jednoduše snažil dehonestovat Ukrajinu. Carlson zároveň poznamenal, že během rozhovoru nabyl dojmu, že ruský prezident skutečně věří tomu, co říká.

Carlson za rozhovor čelil ostré kritice médií. Mimo jiné proto, že podle kritiků dal Putinovi prostor, aby šířil ruskou propagandu. Rozhořčení vyvolal také mezi ruskými exulanty.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články