VIDEO: „Naši medvědi jsou skuteční.“ Čínská zoo popřela, že ukazuje člověka v kostýmu

SPEKULACE KOLEM MEDVĚDA

VIDEO: „Naši medvědi jsou skuteční.“ Čínská zoo popřela, že ukazuje člověka v kostýmu
Zoologická zahrada ve městě Chang-čou ve východní Číně ujistila návštěvníky, že její medvědi malajští jsou skuteční a nejde o  převlečené lidi. Ilustrační snímek. Foto: Shutterstock
1
Panorama
Echo24
Sdílet:

Zoologická zahrada ve městě Chang-čou ve východní Číně ujistila návštěvníky, že její medvědi malajští jsou skuteční a nejde o  převlečené lidi. Zoo tak reagovala na záběry, které vyvolaly pozdvižení na sociálních sítích. Medvěd malajský na nich stojí "nepřirozeně" jako člověk. Informuje o tom například asijský servis BBC.

V reakci na virální záběry medvěda malajského, který stojí na zadních nohách, uvedla Zoo Chang-čou, že lidé tomuto druhu „nerozumějí“. Uživatelé sociálních sítí totiž spekulovali o tom, že by medvěd mohl být člověk v kostýmu.

Zoo trpalivě vysvětluje, že medvědi malajští jsou nejměnší na světě a dosahují velikosti velkých plamen psů. Jedná se o ohrožený druh pocházející z deštných pralesů jihovýchodní Asie. Video ukazuje medvěda, jak stojí vysoko na okraji svého výběhu, drží tlapy u boku a pozoruje návštěvníky zoo.

Lidé na sociálních sítích se ptali, jak může medvěd stát tak vzpřímeně na štíhlých nohách. Všimli si také kůže na zádech, která je nařasená, jako by postava byla oblečená ve špatně padnoucím medvědím obleku.

Zoo Chang-čou se pochybovače rozhodla oslovit z pohledu medvěda: "Někteří lidé si myslí, že stojím jako člověk... Zdá se, že mi moc dobře nerozumíte," uvedla zoo na sociálních sítích. "Když přijde řeč na medvědy, první věc, která mě napadne, je obrovská postava a ohromující síla... Ale ne všichni medvědi jsou monstra a zosobněné nebezpečí," napsala zoo podle BBC.

Příspěvek uvádí, že stojící medvěd malajský měří asi 1,3 m , což je méně než polovina velikosti medvědů grizzly pocházejících ze Severní Ameriky. V pondělí zoo pro novináře organizovala návštěvy, aby se sami přesvědčili, že jde o skutečné zvíře.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články