„Soud George Sorose vynesl tento rozsudek.“ Orbán: Přemýšlím, jak to udělat, aby to EU bolelo více než nás

POKUTA PRO MAĎARSKO

„Soud George Sorose vynesl tento rozsudek.“ Orbán: Přemýšlím, jak to udělat, aby to EU bolelo více než nás
Bez ohledu na to musíme chránit své vlastní zájmy i v kulturně nepřátelském prostředí, řekl Viktor Orbán. Foto: Viktor Orbán
2
Svět
  • mar
Sdílet:

"Soud Györgyho Sorose vynesl tento verdikt", komentoval v pátek v pravidelném rozhovoru v Kossuth Rádió v pořadu Dobré ráno, Maďarsko! premiér Viktor Orbán rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie udělit Maďarsku pokutu 200 milionů eur a každý den další milion za možné prodlení kvůli nedodržování migrační politiky EU. Rozhodnutí soudu vaří krev, je to prostě šílené, prohlásil Orbán s tím, že teď přemýšlí, jak to udělat, aby tato pokuta bolela Brusel víc než Maďary. To, že pokuta byla oznámena až po volbách do EP, je podle Orbána slizká šnečí mazanost Bruselu, který mluví jen zlodějským jazykem. Svět nikdy nic takového neviděl, prohlásil.

Podle Orbána má Soros plán, podle kterého by měl být každý rok přivezen do EU jeden milion migrantů, aby se změnila demografie v EU a aby se v Evropě vytvořila smíšená populace. Čtvrteční rozhodnutí soudu jako první uvítal Sorosův člověk v Bruselu (Gerald Knaus - poz. red), prohlásil premiér. Připomněl, že jde o starý spor s Bruselem, který začal v letech 2015–2016, kdy Maďarsko postavilo plot proti příchodu statisíců migrantů, který vypadal jako invaze.

Verdikt soudu Györgyho Sorose vaří krev, je nehorázný a nechutný, uvedl Orbán s tím, že svět nikdy nic takového neviděl.

"Bruselská bublina" je plná lidí Györgyho Sorose, to platí i pro Evropský parlament, Evropskou komisi a justici, řekl v rozhlase Orbán a znovu zdůraznil, že Brusel nemá právo říkat Maďarům, s kým mají žít. "Utratili jsme dvě miliardy eur, abychom udrželi Maďarsko jako maďarskou zemi. Trváme na tom, abychom žili jen s těmi, které chceme," upozornil premiér.

"Teď přemýšlím o tom, jak by je tato pokuta měla bolet víc než nás," řekl Orbán s tím, že výše pokuty je obrovská, něco, co svět ještě neviděl. "Pokuta je prostě šílená," dodal a s tím, že to nelze udělat tak, aby Maďarsko neplatilo.

Podle Orbána jedná Brusel záludně. Maďaři chápou, že není vždy možné mluvit jasně, ale očekávají, že politici budou mluvit jasně a pravdivě. V Maďarsku je politická dvojmluva trestná, ale v Bruselu je to norma, je to jediný způsob, jak se tam mluví. Z pohledu Maďarska jde o slizkou šnečí mazanost Bruselu. „Není to náš svět, který tam je," řekl Orbán a poukázal na to, že EU čekala s rozhodnutím až po volbách do EP. "Kdyby toto rozhodnutí padlo dříve, tak by Bruselem placené strany neměly tolik šancí jako měly, " uvedl s tím, že "bez ohledu na to musíme chránit své vlastní zájmy i v kulturně nepřátelském prostředí."

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články