Siniaková vyhrála s Gauffovou čtyřhru na Roland Garros

ROLAND GARROS

Česká tenistka Kateřina Siniaková získala třetí deblový titul na Roland Garros a osmý na grandslamu. Foto: Roland Garros
1
Panorama

Česká tenistka Kateřina Siniaková získala třetí deblový titul na Roland Garros a osmý na grandslamu. S Američankou Cori Gauffovou vyhrály na pařížské antuce nedělní finále nad italskou dvojicí Sara Erraniová, Jasmine Paoliniová 7:6, 6:3. Turnajové pětky slavily první společný titul hned při premiérovém startu.

Osmadvacetiletá Siniaková zvítězila v Paříži už v letech 2018 a 2021 s Barborou Krejčíkovou. Gauffová získala první deblový titul v kariéře. Za triumf obdržely šek na 590.000 eur (asi 14,5 milionu korun). Hráčky se daly dohromady poté, co jejich dosavadní spoluhráčky Australanka Storm Hunterová a Američanka Jessica Pegulaová nemohly na turnaji startovat kvůli zranění.

"Jsem ráda, že jsem tu mohla hrát další finále. Odehrály jsme zde úžasné zápasy. Užívala jsem si každý moment," řekla na kurtu Siniaková. "Děkuji i Coco za to, že jsme si mohly spolu zahrát. Je to úžasná hráčka. Věřím, že spolu ještě někdy hrát budeme," doplnila česká tenistka."Bylo to mé třetí (deblové) finále a konečné úspěšné. Děkuji Kateřině, že si se mnou zahrála. Daly jsme se dohromady dva dny před turnajem. Bylo to na poslední chvíli," uvedla Gauffová, loňská vítězka dvouhry na US Open.

Ziskem osmého grandslamového titulu se Siniaková přiblížila v historickém českém žebříčku Heleně Sukové, která má o jeden triumf více. V čele je s 12 deblovými vítězstvími Jana Novotná.