Komunisté s Konečnou zpět ve sněmovně, TOP 09 a lidovci mimo

PRŮZKUM

Komunisté s Konečnou zpět ve sněmovně, TOP 09 a lidovci mimo
KSČM v čele se znovuzvolenou europoslankyní Kateřinou Konečnou by se podle průzkumu dostala do sněmovny. Foto: Týdeník Echo
2
Domov
Sdílet:

Volby do Poslanecké sněmovny by v červnu opět vyhrálo hnutí ANO, na druhém místě je nadále ODS. Koaliční Piráti, SPD i TOP 09 si ale významně pohoršili, ukázal průzkum agentury STEM pro CNN Prima News. Naopak komunisté zaznamenali úspěch, znovu by se dostali do Poslanecké sněmovny. Z vládních stran jsou na tom nejhůře lidovci, které by přeskočila Přísaha Roberta Šlachty i Motoristé sobě. Ti zaznamenali velký úspěch v uplynulých evropských volbách.

Opoziční hnutí ANO by dokázalo oslovit zhruba třetinu voličů se ziskem 32,9 procenta. Daleko za ním na druhém místě je vládní ODS s relativně stabilními 14,8 procenta. Piráti skončili na třetím místě s 8,7 procenta, ale výrazně oslabili.

Hnutí STAN by získalo bez větší změny 6,8 procenta. Překvapivá je KSČM v čele se znovuzvolenou europoslankyní Kateřinou Konečnou, která by se podle průzkumu dostala do sněmovny, když překonala potřebnou pětiprocentní hranici. Komunisté opustili sněmovnu v roce 2021, tehdejší sněmovní volby pro ně skončily debaklem.

Komunisté by se opět dostali do sněmovny
Komunisté by se opět dostali do sněmovny Foto: CNN Prima News

Vládní TOP 09 by se naopak do sněmovny s volebním výsledkem 4,5 procenta už nedostala. To samé platí pro lidovce, kteří by získali pouhých 2,5 procenta. Skončili by na stejné příčce jako SOCDEM.

Lidovce by přeskočila jak Přísaha (3,7 procenta), tak Motoristé sobě (2,7 procenta). V koaličním uskupení by měli velkou šanci získat poslanecké mandáty. Volební výsledek okolo dvou procent pak mají Zelení, Svobodní, PRO či Trikolóra.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články