Pellegrini mírně vede před druhým kolem voleb. „Korčok bude vládě házet klacky pod nohy,“ řekl

PREZIDENTSKÉ VOLBY

Pellegrini mírně vede před druhým kolem voleb. „Korčok bude vládě házet klacky pod nohy,“ řekl
Finalisté Ivan Korčok a Peter Pellegrini se v televizním duelu navzájem kritizovali a skákali si do řeči. Foto: Tým Ivana Korčoka / Shutterstock
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Finalisté přímé prezidentské volby na Slovensku, kariérní diplomat Ivan Korčok a předseda parlamentu Peter Pellegrini, se večer v televizním duelu stanice Markíza navzájem kritizovali a skákali si do řeči. Opakovali rovněž své priority, liší se například v názoru na praktický výkon funkce hlavy státu. Televize zároveň zveřejnila výsledky průzkumu agentury Focus, podle kterého by rozhodující druhé kolo voleb hlavy státu měl těsně vyhrát Pellegrini se ziskem 50,8 procenta. Podpora Korčoka v sondáži mezi 1015 respondenty od 28. března do úterý dosáhla 49,2 procenta.

Předseda vládní strany Hlas-sociální demokracie Pellegrini obvinil Korčoka, kterého jako občanského kandidáta podporují ve volbě prezidenta také některé opoziční strany, že by jako hlava státu vystupoval proti vládě. Konkrétně ale neodpověděl na dotaz moderátora, jak by mohl Korčok jako prezident přivodit pád kabinetu. Tvrdil pouze, že by například mohl "házet klacky pod nohy".

Korčok uvedl, že by byl nezávislým prezidentem a nechránil nynější vládu jako jeho soupeř. Řekl, že by chtěl spolupracovat i s nynější vládou premiéra Roberta Fica, kterou už dříve kritizoval například za změny v trestním právu. Ministerstvo kultury Korčok kritizoval za snahu ovládnout veřejnoprávní rozhlas a televizi RTVS.

Po prvním kole prezidentských voleb, které na Slovensku bylo 23. března, se oba prezidentští kandidáti setkali minulý týden v rozhlasové debatě RTVS. Pellegrini pak nepřišel do debaty v nejposlouchanější rozhlasové stanici Rádio Expres, kde v poledne vystoupil pouze Korčok.

Druhé kolo prezidentských voleb se na Slovensku uskuteční 6. dubna.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články