Změna v zásadním programu ČT: spekuluje se o střídání moderátorů v Otázkách Václava Moravce

ČESKÁ TELEVIZE

Změna v zásadním programu ČT: spekuluje se o střídání moderátorů v Otázkách Václava Moravce
Otázky Václava Moravce patří roky k tradičním formátům ČT. Foto: Shutterstock
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Vlajkový debatní pořad České televize, který už dvě desítky let moderuje Václav Moravec, by se podle spekulací mohl dočkat změn. Ředitel televize Jan Souček, který už v počátku svého funkčního období řešil stížnosti na moderátorovo jednání, změny popírá, podle deníku Blesk však z vedení televize zaznívá, že by v příštích měsících mohl pořad dostat moderátorskou „posilu“, relaci by tak ob týden moderovala žena.

Václav Moravec patří roky k hlavním tvářím České televize a jeho nedělní debatní pořad k tradičním vlajkovým lodím vysílání. Nový ředitel Souček vzápětí po nástupu do funkce musel řešit stížnost na moderátorův výrok, který měl patřit k jednomu z důvodů, proč následně došlo k rezignaci celého etického panelu, který je poradním orgánem ředitele. Na Moravce si totiž stěžoval Institut Václava Klause za to, že moderátor v rozhovoru slovenského Denníku N označil exprezidenta za „Putinova gubernátora“.

Souček však mluví o tom, že o žádných chystaných změnách neví. „Mně by se líbilo, kdybychom měli silný debatní formát, ve kterém by byla moderátorkou žena, ale jestli je řešením to, že se bude střídat s Václavem Moravcem, v tom nedělním, pondělním okně, to v tuto chvíli na stole neleží, nebo já o tom nevím,“ řekl ředitel Souček v rozhovoru s Radiem Prostor.

Podle deníku Blesk se však může podobná změna chystat, ačkoliv nejde o otázku nejbližších týdnů. „Přišel s tím sám Václav, že se cítí unavený, že by mu vyhovovalo, kdyby se v moderování pořadu s někým střídal, ideálně se ženou. Není to otázka těchto týdnů, ale pokud se to vše doladí, tak by tento formát fungoval od podzimu,“ cituje Blesk nejmenovaný zdroj z vedení České televize.

Česká televize procházela v poslední době personálními změnami především na nejvyšších místech. Nový generální ředitel se funkce ujal 1. října. Loni v červnu porazil ve volbě Petra Dvořáka, který funkci zastával posledních 12 let.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Mezi Májem a Káčou aneb Proč žít

KOMENTÁŘ

Člověk si občas položí otázku, jestli se v naší době dá ještě trochu důstojně žít. Tedy člověk třeba jako já. Jestli už pomalu není čas to nějak nenápadně ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články