Drzé čelo lepší než rovný přístup

ÚHEL POHLEDU

Drzé čelo lepší než rovný přístup
Jsem přesvědčen, že kdybyste údaje o nákladech a přínosech profesora Petráčka dostala v anonymizované podobě, ukončení pracovního poměru s ním byste bez mrknutí oka podpořila, napsal advokát Jakub Kříž rektorce UK Mileně Králíčkové v dopise, jehož část přináší Echo24. Foto: KTF UK
1
Komentáře
Jakub Kříž
Sdílet:

Tak se nám ti katolíci zase mydlí, říkal jsem si ještě před pár dny ohledně případu prof. Petráčka, je to vždycky k pláči i k popukání, když se mezi sebou hádají, kdo má fialovější knoflíčky.

Jenže tahle pseudokauza začíná nabírat naprosto absurdních rozměrů. Rektorka univerzity vydala k věci už dvě prohlášení, v tom druhém jakoby neurčitě naznačuje, že něco není v pořádku, ale nepíše, co přesně.

A já se nemůžu zbavit dojmu, že mají pravdu ti, kdo tvrdí, že právo u nás platí jen pro některé.

Napsal jsem jí proto e-mail, z nějž vyjímám pasáže, které nejsou osobního charakteru. Text jsem zveřejnil také ve svém newsletteru Právo v dešti:

„Spravedlnost bývá zobrazována se zavázanýma očima. Důvod je nasnadě: má měřit všem stejně. Bez ohledu na to, o koho jde.

Vy sama víte lépe než kdokoliv jiný, jaké jsou pravomoci děkana v pracovněprávních záležitostech. A že KTF je na tom finančně špatně. Sama tlačíte na úspory a hledání nových příležitostí financování. Předpokládám, že jste si ověřila rozsah výuky prof. Petráčka na KTF, výši jeho pracovních úvazků u jiných institucí, rozsah jeho publikací vykazovaných za Univerzitu Karlovu, strukturu jeho doktorských studentů, zkrátka jeho reálný přínos pro KTF.

Věřím, že byste byla první, kdo by pana děkana pochválil za to, že se zbavuje zbytných zaměstnanců. A jsem přesvědčen, že kdybyste údaje o nákladech a přínosech prof. Petráčka dostala v anonymizované podobě, ukončení pracovního poměru s ním byste bez mrknutí oka podpořila.

Má se s někým zacházet jinak jen proto, že má velký mediální výtlak a chová se agresivně?

Je mi líto, že to tak musím napsat, ale Vaše veřejná vyjádření naznačují, že ano. Kvůli několika křiklounům jste se zachovala nespravedlivě a zbytečně jste se zapletla do nesmyslného politického boje.

Postavila jste se na stranu primadony s mediálními konexemi – ale také zády k těm, kteří na fakultě učí a publikují a pracují za směšně nízké peníze. Svými prohlášeními jste přiživila mediální lynč pana děkana. Zdá se mi, že pokud se někdo v této věci zachoval nestandardně, jste to Vy. Anebo se stejně angažujete v případě dalších propuštěných zaměstnanců – například na Filozofické fakultě, kde nyní probíhá razantní reorganizace, větší než na KTF?“

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články