1 Boj s extrémisty

Policie v Německu provedla razii proti krajní pravici

NOVÉ

Témata: ,

Německá policie dnes podnikla v Berlíně a ve spolkových zemích Braniborsko a Durynsko razie namířené proti krajně pravicové scéně. Prokuratura podle agentury DPA uvedla, že domovní prohlídky souvisely s dřívějším obviněním sedmi mužů a jedné ženy, kteří podle vyšetřovatelů vytvořili teroristické uskupení a při uskutečňování svých cílů chtěli i zabíjet.

Skupina podle vyšetřovatelů patří ke krajně pravicovému hnutí Říšští občané, které nynější spolkovou republiku považuje za nelegitimní a které se hlásí k někdejší Německé říši, jež vznikla sjednocením Německa v roce 1871 a zanikla v roce 1945.

Prokuratura sdělila, že skupina, která byla zadržena již dříve, loni v létě založila teroristickou buňku. Jejím cílem bylo narušovat pořádek spolkové republiky a nahradit nynější systém říšským.

Němci považující se za říšské a ne republikové občany odmítají například platit daně a různé pokuty, nerespektují ani rozhodnutí německých soudů. Cíle říšského hnutí podle německé kontrarozvědky Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) odporují základnímu zákonu země. BfV letos v lednu uvedla, že říšské hnutí výrazně sílí a že se k němu hlásí asi 16.500 lidí.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.