1 Boj s extrémisty

Policie v Německu provedla razii proti krajní pravici

NOVÉ

Témata: ,

Německá policie dnes podnikla v Berlíně a ve spolkových zemích Braniborsko a Durynsko razie namířené proti krajně pravicové scéně. Prokuratura podle agentury DPA uvedla, že domovní prohlídky souvisely s dřívějším obviněním sedmi mužů a jedné ženy, kteří podle vyšetřovatelů vytvořili teroristické uskupení a při uskutečňování svých cílů chtěli i zabíjet.

Skupina podle vyšetřovatelů patří ke krajně pravicovému hnutí Říšští občané, které nynější spolkovou republiku považuje za nelegitimní a které se hlásí k někdejší Německé říši, jež vznikla sjednocením Německa v roce 1871 a zanikla v roce 1945.

Prokuratura sdělila, že skupina, která byla zadržena již dříve, loni v létě založila teroristickou buňku. Jejím cílem bylo narušovat pořádek spolkové republiky a nahradit nynější systém říšským.

Němci považující se za říšské a ne republikové občany odmítají například platit daně a různé pokuty, nerespektují ani rozhodnutí německých soudů. Cíle říšského hnutí podle německé kontrarozvědky Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) odporují základnímu zákonu země. BfV letos v lednu uvedla, že říšské hnutí výrazně sílí a že se k němu hlásí asi 16.500 lidí.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.