Napsala o nové choti exmanžela, že je kůň. Nyní za to Britce v emirátech hrozí vězení

Napsala o nové choti exmanžela, že je kůň. Nyní za to Britce v emirátech hrozí vězeníNOVÉ
Laleh Shahraveshová na svatební fotografií Foto:

Foto: Facebook Laleh Shahravesh

Svět

2 roky za komentář

Echo24

Pětapadesátileté Britce Laleh Shahraveshové hrozí ve Spojených arabských emirátech dva roky vězení za pomluvu druhé manželky svého bývalého muže na facebooku. Informovala o tom britská média, podle nichž ministerstvo zahraničí britskou občanku podporuje.

Shahraveshová byla zadržena v březnu na letišti v Dubaji, kam přiletěla na pohřeb svého bývalého muže. Byla za něj provdaná 18 let a mají spolu 14letou dceru. Britka pobývala v emirátech za celé manželství osm měsíců a po jejím odjezdu i s dcerou manžel zůstal v SAE.

Po rozvodu se znovu oženil. Shahraveshová v roce 2016 na facebooku objevila fotografii manželů a napsala k tomu: „Doufám, že půjdeš pod zem, idiote. Nechal jsi mne kvůli tomuhle koni.“ Exmanžel zemřel v Dubaji na infarkt 3. března, na komentář Shahraveshové úřady upozornila její nástupkyně.

Podle kybernetického zákona platného v SAE může být osoba za pomlouvačné výroky na sociálních sítích uvězněna. Britce hrozí dvouletý trest a pokuta 50.000 liber (1,5 milionu Kč), i když reakci na facebooku napsala v Británii.

Britka s dcerou přicestovala do SAE 10. března, dcera se po matčině zatčení vrátila do Británie sama. Po složení kauce je Britka na svobodě, ale úřady jí odebraly pas. Žije nyní v hotelu.

Radha Stirlingová z organizace Detained in Dubai, která případ sleduje, řekla, že si lidé nejsou vědomi přísnosti kybernetických zákonů SAE a že ministerstvo zahraničí o tom turisty nedostatečně informuje. Ministerstvo vydalo prohlášení, v němž ujistilo, že Shahraveshovou a její rodinu podporuje a je v kontaktu s úřady v SAE.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Brit odsouzený v SAE na doživotí dostal milost

Související články