1 2 roky za komentář

Napsala o nové choti exmanžela, že je kůň. Nyní za to Britce v emirátech hrozí vězení

, NOVÉ

Témata: , , ,

Pětapadesátileté Britce Laleh Shahraveshové hrozí ve Spojených arabských emirátech dva roky vězení za pomluvu druhé manželky svého bývalého muže na facebooku. Informovala o tom britská média, podle nichž ministerstvo zahraničí britskou občanku podporuje.

Shahraveshová byla zadržena v březnu na letišti v Dubaji, kam přiletěla na pohřeb svého bývalého muže. Byla za něj provdaná 18 let a mají spolu 14letou dceru. Britka pobývala v emirátech za celé manželství osm měsíců a po jejím odjezdu i s dcerou manžel zůstal v SAE.

Po rozvodu se znovu oženil. Shahraveshová v roce 2016 na facebooku objevila fotografii manželů a napsala k tomu: „Doufám, že půjdeš pod zem, idiote. Nechal jsi mne kvůli tomuhle koni.“ Exmanžel zemřel v Dubaji na infarkt 3. března, na komentář Shahraveshové úřady upozornila její nástupkyně.

Podle kybernetického zákona platného v SAE může být osoba za pomlouvačné výroky na sociálních sítích uvězněna. Britce hrozí dvouletý trest a pokuta 50.000 liber (1,5 milionu Kč), i když reakci na facebooku napsala v Británii.

Britka s dcerou přicestovala do SAE 10. března, dcera se po matčině zatčení vrátila do Británie sama. Po složení kauce je Britka na svobodě, ale úřady jí odebraly pas. Žije nyní v hotelu.

Radha Stirlingová z organizace Detained in Dubai, která případ sleduje, řekla, že si lidé nejsou vědomi přísnosti kybernetických zákonů SAE a že ministerstvo zahraničí o tom turisty nedostatečně informuje. Ministerstvo vydalo prohlášení, v němž ujistilo, že Shahraveshovou a její rodinu podporuje a je v kontaktu s úřady v SAE.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Brit odsouzený v SAE na doživotí dostal milost

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.