2 Útok ve Francii

Útočník u Paříže zabil nožem dvě ženy a jednu zranil. Na policii křičel Alláhu akbar

, AKTUALIZUJEME

Témata:

Útočník s nožem zabil u Paříže dvě ženy a jednu vážně zranil. Při zásahu policie volal Alláhu akbar. Úřady oznámily, že po policejním zákroku je muž mrtev. Třicetiletý muž podle francouzského tisku zabil svou matku a sestru, byl vyzbrojen několika noži. Incident se stal v městečku Trappes jihozápadně od Paříže. 

Podle francouzského deníku Le Parisien bylo muži jménem Kamel S. 35 let, dvě mrtvé ženy jsou jeho sestra a matka. Vážně zraněná je zatím neznámá žena, podle všeho kolemjdoucí. Informaci, že oběťmi jsou matka a sestra útočníka, poskytl agentuře Reuters nejmenovaný zdroj z francouzského ministerstva vnitra.

Podle Le Parisien útočník napadl lidi na ulici a následně se zabarikádoval v nedaleké budově. „Alláhu akbar, jestli vstoupíte, všechny vás zabiju,“ křičel muž na policii. Když krátce před půl desátou vyšel z úkrytu a pokračoval ve výhrůžkách, policie zahájila palbu.

Podle televize BFM-TV se útočník narodil v roce 1982 a před několika lety byl odsouzen za veřejné oslavování teroristického činu. Motiv jeho dnešního útoku však zatím není jasný. BFM-TV uvedla, že pravděpodobnější se zdá být možnost, že důvodem krveprolití byla rodinná rozepře. K incidentu se prostřednictvím své propagandistické agentury přihlásila teroristická síť Islámský stát, tvrzení však ničím nedoložila.

Poté, co incident v Trappes skončil, požádala policie obyvatele městečka, aby se místu vyhýbali a usnadnili tak vyšetřování. Podle Reuters je Trappes asi 30.000 obyvateli chudší lokalitou v obecně bohatším regionu západně od Paříže. Desítky radikalizovaných mladých lidí odsud údajně odešly bojovat do Sýrie.

Soustrast v souvislosti s dnešním incidentem na twitteru vyjádřil francouzský ministr vnitra Gérard Collomb, který také ocenil práci bezpečnostních složek. „Chtěl bych ocenit pořádkové složky za jejich mobilizaci a schopnost reakce. Již pracují na tom, aby osvětlily okolnosti tohoto dramatu,“ napsal Collomb.

Čtěte více: Terorista? Muž najel autem do radnice. Explozí zabil asi jenom sebe

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.