Výměna ministrů

Výměna ministrů
Onlines

Echo24

18:40 Prioritou Kremlíka bude urychlení dopravní výstavby, uvedl Babiš

Kremlíkovi doporučil, aby se zaměřil na legislativní změny, které stavby usnadní. Mezi další cíle Babiš zařadil transformaci úřadů podřízených ministerstvu nebo zefektivnění řízení provozu na dálnicích.

17:00 Některá ekonomická ministerstva by mohla v budoucnu zaniknout, nevyloučil Babiš

Podle premiéra by tak mohlo vzniknout například ministerstvo hospodářství, pod které by spadalo kromě průmyslu a obchodu také ministerstvo dopravy, či místního rozvoje, jako tomu bylo již v minulosti, jak Babiš upozornil. „Resortismus stále přetrvává,“ vysvětlil během uvedení nového ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) do úřadu.

16:10 Benešová změny na svém ministerstvu zatím neplánuje

Nová ministryně uvedla, že aktuálně žádnou výměnu na svém resortu nezvažuje, do budoucna však změny nevyloučila. 

16:00 Personální změny na státním zastupitelství jsou nesmysl, nedějí se, zdůraznil Babiš

„Personální změny na státním zastupitelství se nedějí, je to nesmysl,“ zopakoval znovu Andrej Babiš. Justice podle něho v ohrožení není, Miloš Zeman se o návrhu Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti dozvěděl od něho, odmítl Babiš názor, že jmenování Benešové je Zemanovou iniciativou. 

14:39 Důkaz nekoncepčního a chaotického vládnutí Babiše, míní Fiala

„Nejproblematičtější změnou je jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti krátce poté, co se objevila informace o tom, že premiér Babiš může stanout před soudem kvůli dotačnímu podvodu. Tato změna na postu ministra spravedlnosti vyvolává podezření a podkopává důvěru lidí v právní stát a nezávislou justici,“ komentuje šéf ODS.

14:33 Rychlejší práce soudu i omezení daňových výjimek, žádá od jmenovaných Zeman

Zeman v projevu k novým ministrům vyzval Benešovou, aby se zasadila o rychlejší práci soudů. Schillerové slíbil podporu v úsilí o úspory ve státním rozpočtu a vyjádřil přání, aby se zasazovala o omezení daňových výjimek.

14:21 Nenechte se otrávit těmi, kdo jenom kritizují, jenom pokřikují, ale sami nic v životě nedokázali, radil Zeman ministrům

U nového ministra průmyslu ocenil, že podporuje rozvoj jaderné energetiky, a vyjádřil přání, aby dobře připravil tendr na stavbu nových bloků v elektrárně Dukovany. Kremlíka Zeman vyzval k většímu úsilí o stavbu dálnic a na základě svých jednání při nedávné návštěvě Číny zprostředkoval nabídku čínské firmy CITIC Group na zapojení do projektů stavby dopravní infrastruktury na základě partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP projekty).

14:10 Zeman jmenoval do vlády Havlíčka, Benešovou a Kremlíka

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval ministrem průmyslu Karla Havlíčka, ministryní spravedlnosti Marii Benešovou a ministrem dopravy Vladimíra Kremlíka (všichni za ANO). Nahradili Martu Novákovou, Jana Kněžínka a Dana Ťoka (všichni za ANO). Novými vicepremiéry ve vládě se stali Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), Zeman předtím z této funkce odvolal ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).

10:00 Zeman přijal demise Ťoka a Kněžínka a odvolal Novákovou

Prezident dále odvolal ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) z funkce vicepremiéra. Odpoledne Zeman jmenuje na Pražském hradě jejich nástupce. Rovnou z Hradu zamíří premiér Andrej Babiš (ANO) s novou ministryní Marií Benešovou (za ANO) na ministerstvo spravedlnosti, kde jí bude agendu zhruba hodinu předávat Kněžínek.

9:30 Nikdo neměnil ministry častěji než Andrej Babiš

Tři nové tváře dostane dnes vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Prezident Miloš Zeman odpoledne na Pražském hradě jmenuje Karla Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu, Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy a Marii Benešovou ministryní spravedlnosti (všichni za ANO). Havlíček se stane vicepremiérem, podobně jako ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vystřídají ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).