Na slavné řecké pláži se zřítila skála, zranění jsou i čtyři Češi

Na slavné řecké pláži se zřítila skála, zranění jsou i čtyři ČešiNové
Panorama

Video uvnitř

Čtyři čeští turisté byli zraněni na řeckém ostrově Zakynthos, kde se ve čtvrtek uvolnila část skály nad známou pláží Navagio a spadla mezi skupinu lidí. Čtyřiatřicetiletá žena s poraněnou páteří je v nemocnici, ostatní zranění jsou lehká, informovaly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady. Kromě Čechů utrpěli zranění další tři turisté, z nemocnice už byli propuštěni.

Část erodující vápencové skály se okolo poledne zřítila na slunící se turisty na nevelké pláži, na níž se lze dostat pouze po moři. Mezi zasaženými lidmi nacházejícími se poblíž skály byla i čtyřčlenná česká rodina.

Podle mluvčí ministerstva zahraničí Michaely Lagronové byla celá rodina převezena do nemocnice. „Muž a dvě děti byli zraněni lehce a zůstanou v nemocnici jen na další pozorování. Žena má pravděpodobně poraněnou páteř a budou pokračovat další vyšetření, na základě kterých se rozhodne, zda bude nutná operace, či nikoli,“ uvedla Lagronová.

Pád skály, který natočil jeden z turistů, způsobil velké vlny, kvůli nimž se podle svědků převrhly nejméně dvě malé lodi z množství jachet a člunů kotvících u pláže.

Čtěte více: VIDEO: Ničivá povodeň v Toledu. Voda unášela auta ulicemi

Související články